کد خبر: ۲۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۱۳ دی ۱۳۹۹
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان مازندران در پیک سوم قرار دارد و اکثر شهر‌های این استان درگیر بیماری بوده و چهار شهر سواد کوه شمالی، ساری، آمل و رامسر در شرایط قرمز کرونا قرار دارند.
قلم‌نیوز: علیرضا رییسی درباره مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا و وضعیت بیماری کووید ۱۹ در کشور افزود: در حال حاضر ۴۰۱ شهر در وضعیت زرد و ۴۳ شهر در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند که ۱۸ شهر نارنجی مربوط به استان مازندران است.

وی ادامه داد: شهر لاهیجان در استان گیلان نیز نیازمند مراقبت بیشتری است و همه شهر‌های استان مازندران نیازمند مراقبت بیشتری هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان مازندران در پیک سوم قرار دارد و اکثر شهر‌های این استان درگیر بیماری بوده و چهار شهر سواد کوه شمالی، ساری، آمل و رامسر در شرایط قرمز کرونا قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در این جلسه درباره وضعیت کرونا در دنیا و ویروس جهش یافته در انگلستان بررسی‌هایی انجام شد. این ویروس جهش یافته تمام اروپا را در بر گرفته و موجی از نگرانی در اروپا ایجاد شده است. این ویروس تنفسی است و هر کشوری را می‌تواند درگیر کند. حتی خبر‌هایی مبنی بر دیده شدن این ویروس جهش یافته در ترکیه هم دریافت شده است؛ بنابراین باید مرز‌های زمینی و هوایی و دریایی رصد شود تا از ورود این ویروس جهش یافته جلوگیری کنیم.

وی افزود: چه این ویروس جهش یافته از خارج وارد شده یا ویروس داخل کشور دچار جهش شود، مهم این است که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری و استفاده از ماسک را رعایت کنیم و از حضور در جمع پرهیز کنیم. به همین دلیل شاید با وجود این‌که در مناسبت‌های مختلفی بودیم و هستیم، مسئولان و مردم به خوبی رعایت کرده و جای تشکر دارد.

رییسی بیان کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به بیش از ۸۶ درصد رسیده و این یعنی به سمتی حرکت می‌کنیم که مردم این سبک زندگی را جدی گرفته‌اند، زیرا تنها راه مقابله با ویروس کرونا است.

وی اظهار کرد: روند بیماری در سطح کشور نزولی است و اعلام می‌کنیم که میزان بستری در بیمارستان‌ها تقریبا یک چهارم شده و میزان مرگ و میر کشور کمتر از یک سوم به نسبت پنج تا شش هفته قبل شده و این آمار درخشانی است.

رییسی افزود: از همه مردم می‌خواهیم با تغییر شرایط از رنگ نارنجی به زرد، کوچک‌ترین غفلت می‌تواند شرایط را تغییر بدهد. زیرا ویروس کرونا بسیار قابل سرایت است و اگر غفلت کنیم، درگیر موج بعدی می‌شویم. در این ۱۰ تا ۱۱ ماه ضمن تشکر از همه مردم و مسئولان و کادر بهداشت و درمان، از کسبه و اصناف و بازریان تشکر می‌کنیم که با وجود فشار‌های اقتصادی واقعا خوب همکاری کرده‌اند. به همین دلیل همه باید رعایت کنیم تا شهر‌های با وضعیت زرد که اکثر کسبه در حال فعالیت هستند، اگر تغییر رنگ پیدا کند، مجبور می‌شویم محدودیت‌ها را بر گردانیم. اگر رعایت نکنیم، ممکن است شاهد موج بعدی بیماری در بهمن و اسفند ماه باشیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی با قدرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و بسیج و نیرو‌های مسلح و هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت کار بزرگی انجام می‌دهند و جای افتخار دارد. این حرکت عظیم مردمی در برابر کرونا می‌تواند در حفظ شرایط موجود، بسیار موثر باشد. خبر‌های تکمیلی از این طرح را در هفته‌های آتی اعلام خواهیم کرد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: