کد خبر: ۲۶۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۱۸ آذر ۱۳۹۹
پزشکان معتقدند واکسن آنفلوآنزا به رغم گذشت زمان استفاده از آن که معمولا اواخر تابستان و اوایل پاییز است، باز هم برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ابتلا به این بیماری اثربخشی دارد و توصیه می‌کنند واجدان شرایط حتما این واکسن را تزریق کنند.
قلم‌نیوز:جلیل سعیدلو دبیر انجمن داروسازان ایران اظهارداشت: زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوآنزا شهریور تا مهرماه است، اما امسال با توجه به شیوع همه‌گیری کرونا، تزریق این واکسن برای افزایش سطح سیستم ایمنی بدن اثربخشی دارد و واجدین شرایط باید آن را تهیه و استفاده کنند.

وی با بیان اینکه آنتی بادی‌ها بر علیه ویروس‌های موجود در واکسن دو هفته بعد از تزریق واکسن تولید می‌شوند، تصریح کرد: بهتر است افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، بیماران دیابتی، سرطانی، ریوی، مبتلایان به نقص ایمنی بدن و بیماران خاص نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند.

دبیر انجمن داروسازان ایران ادامه داد: امسال به دلیل همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا لازم است گروه های خاص واکسن آنفلوآنزا را دریافت کرده و تزریق کنند. البته تجویز این واکسن هیچ ارتباطی با ایمنی در برابر ویروس کرونا ندارد اما در فصل سرما خطر وقوع همزمانی این دو همه گیری را به حداقل می‌رساند.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت واکسن آنفلوآنزا با ارز نیمایی وارد کشور شده و به قیمت حدود ۱۹۰ هزار تومان به افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، بیماران مبتلا به دیابت، سرطان، دارای نقص ایمنی بدن و غیره با ارائه کارت ملی در داروخانه‌های دولتی عرضه می‌شود.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: