کد خبر: ۲۶۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۱۶ آذر ۱۳۹۹
محققان دریافتند درمان کروناویروس با داروی ضدویروسی جدید موسوم به مولنوپیراویر به طورکامل موجب توقف انتقال ویروس در مدت ۲۴ ساعت می‌شود.
قلم‌نیوز:محققان دریافتند درمان کروناویروس با داروی ضدویروسی جدید موسوم به مولنوپیراویر به طورکامل موجب توقف انتقال ویروس در مدت ۲۴ ساعت می شود.

 محققان دانشگاه ایالتی جورجیا در ابتدا پی بردند که این دارو در مقابله با ویروس آنفلوانزا قوی است.

دکتر «ریچارد پلمپر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این اولین تأیید داروی خوراکی قابل دسترس است که به سرعت موجب توقف انتقال کروناویروس می‌شود.»

داروی جدید ضد کرونا | اسپری بینی برای توقف تکثیر ویروس

از آنجا که این دارو را می‌توان از طریق دهان مصرف کرد، روند درمان می‌تواند زودهنگام و با فایده سه برابری آغاز شود: جلوگیری از پیشرفت بیماری به نوع حاد و شدید آن، کوتاه کردن مرحله عفونی در جهت کاهش عوارض اقتصادی و اجتماعی از انزوای طولانی مدت بیمار و توقف سریع شیوع محلی.

به گفته پلمپر، «ما اوایل اذعان کرده بودیم که مولنوپیراویر دارای فعالیت گسترده‌ای علیه ویروس‌های RNA تنفسی است و درمان حیوانات آلوده به عفونت ریه با این دارو میزان ذرات ویروسی را تا چندین مرتبه کاهش داده و انتقال را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «از اینرو این خواص موجب می‌شود داروی مولنوپیراویر گزینه بسیار خوب و قدرتمندی برای کنترل کووید ۱۹ باشد.»

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: