کد خبر: ۲۶۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۱ آذر ۱۳۹۹
بانک مرکزی اعلام کرد:
بر اساس اعلام بانک مرکزی تسهیلات به حدود ۷۰ درصد از واحد‌های معرفی شده پرداخت شده است و پرونده مابقی واحد‌ها در مراحل پایانی خود قرار دارد.
قلم‌نیوز:از مجموع ۵۳۳ هزار و ۷۵۲ واحد معرفی شده به بانک‌ها به منظور دریافت تسهیلات مربوط به کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد تسهیلات مذکور را دریافت کرده و پرونده مابقی واحد‌ها نیز در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.

بانک مرکزی، بر اساس مصوبات ستاد کرونا مقرر شده است برای کمک به صاحبان کسب و کار‌هایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده‌اند (با ثبت نام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید سامانه مذکور و معرفی به بانک) تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت شود؛ که در این رابطه تا تاریخ ۱۳۹۹.۹.۱۰ بالغ بر ۵۳۳ هزار و ۷۵۲ واحد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

لازم به ذکر است کلیه واحد‌های مذکور تا تاریخ اشاره شده به شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری عامل مراجعه کرده اند که از این تعداد، ۳۶۵ هزار و ۸۴۱ واحد با میزان اشتغال ۶۲۰ هزار و ۹۳۱ نفر در مجموع مبلغ ۷۶.۹۳۳ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده و پرونده مابقی واحد‌های کسب و کار نیز در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: