کد خبر: ۲۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹
کمردرد از رایج ترین و شایع ترین دردهاست که به گفته متخصصان، ۹۰ درصد ایرانیان به دلیل سبک زندگی نادرست، این عارضه را تجربه می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر و به نقل از ایرنا، حسن محمدی فوق تخصص کنترل و درمان درد با بیان اینکه شایع ترین کمردردها، کشیدگی و پارگی عضلات، آرتروز و دیسک های کمری است، گفت: به دلیل سبک زندگی امروزی ۹۰ درصد مردم در گروه های سنی مختلف این عارضه را تجربه می کنند.
وی اظهار داشت: افرادی که به بیماری های عفونی و سرطان ها نیز مبتلا می شوند، کمردرد را بیشتر احساس می کنند و باید درمان های اساسی انجام دهند.
این پزشک تصریح کرد: اختلالات ستون فقرات، بیماری دیسک بین مهره ای، تاندون ها و عضلات از علل ایجاد درد در کمر هستند و ممکن است کمردرد منشاء عصبی و درگیری اعصاب کانال نخاع داشته باشد. در بین علل کمردردها، دیسک بین مهره ای از شایع ترین علل آن است.
محمدی با بیان اینکه کمردرد می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد و افراد را از انجام دادن فعالیت ها و کارهای روزانه باز دارد، ادامه داد: بسیاری از افراد هنگام مواجهه با دردکمر معمولا شروع به ماساژ دادن کمر خود می کنند و نمی دانند که با این کار ممکن است به کمر و ستون فقرات خود آسیب برسانند.
این فلوشیپ درد اضافه کرد: استراحت، بهترین درمان است و می تواند کشیدگی ها و آسیب های مزمن ناحیه کمر را بهبود بخشد، ولی استراحت نباید به این معنا باشد که به طور طولانی مدت در رختخواب ماند زیرا نه تنها کمکی به کاهش درد نمی کند بلکه کمردرد را تشدید می کند. تناسب اندام یکی از رازهای سلامتی جسم بوده و تاثیر بسزایی نیز در جلوگیری از ابتلا به کمردردهای ناشی از اضافه وزن دارد و در واقع، کمردرد شایع ترین درد بین افرادی است که از اضافه وزن رنج می برند.
وی تاکید کرد: نشستن های طولانی یک فشار مزمن برای کمر ...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: