کد خبر: ۲۵۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹
دلار در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی نداشته و شاخص دلار که نرخ برابری آن مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد به پایین‌ترین سطح خود از می ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است.
قلم‌نیوز:در ان بین ارزش یورو یک درصد مقابل یورو تقویت شده است و ین ژاپن نیز در قله هشت ماهه خود قرار دارد.

سونیا مارتین- کارشناس امور ارزی بانک دی زد آلمان با اشاره به پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: دلار یک ارز امن تلقی می‌شود و با توجه به اینکه دولت بایدن بنا دارد همکاری با جامعه جهانی را بیشتر و تنش‌های تجاری را کمتر کند، انتظار دارم ارزش دلار بیش از میزان فعلی کاهش یابد.

مارتین همچنین با اشاره به بسته پیشنهادی دموکرات‌ها گفت: دموکرات‌ها در نظر دارند ۲.۲ تریلیون دلار دیگر به حمایت از اقتصاد در مقابل کرونا اختصاص دهند و این چاپ پول نتیجه‌ای جز کاهش ارزش دلار نخواهد داشت. دولت همین حالا هم بیش از سه تریلیون دلار نقدینگی به شکل مختلف به بازار‌ها تزریق کرده است و یک بسته دیگر، فشار بزرگی روی توان مالی دولت خواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا به طور جداگانه تاکنون حدود دو تریلیون دلار نقدینگی به بازار تزریق کرده که بخش بزرگی از آن به شکل عملیات خرید و بازخرید اوراق قرضه بوده است.


جروم پاول- رییس بانک مرکزی آمریکا وعده داده است این بانک از تمام ابزار‌های در اختیار خود استفاده خواهد کرد تا این دوران دشوار با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس نیز در گزارشی جداگانه با اشاره به پیروزی جو بایدن در انتخابات پیشبینی کردند روند افزایش کسری بودجه این کشور ادامه پیدا کند و افزایش فشار روی منابع مالی دولت به تضعیف بیشتر دلار مقابل رقبای اصلی این ارز منجر شود.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: