کد خبر: ۲۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۱۳ مهر ۱۳۹۹
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد گفت: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان کشور یعنی ۲۱ درصد از کل آنها از شبکه شاد محرومند و به آن دسترسی ندارند.
قلم‌نیوز:حسن الحسینی مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد اظهار کرد: ۱۱ میلیون و ۴۰۸ هزار دانش آموز که احراز هویت شده اند، در شبکه عضوند. ۱۰۰ هزار و ۹۹۹ مدیر مدرسه و ۶۴۷ هزار و ۸۱۴ معلم عضو شاد هستند. سهم شاد از فضای مجازی ۸۰ درصد و سهم نرم افزارهای دیگر ۲۰ درصد است. همچنین از ۱۱ میلیون دانش آموز، ۲۰ درصد ثبت‌نام کرده اند اما فعال نیستند. ۶۲.۵۸ درصد کل دانش آموزان در شبکه شاد هستند.

وی به سهم محرومیت از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: حدود ۳.۵ میلیون نفر فاقد ابزار هوشمند بوده یا دسترسی به اینترنت ندارند. سهم محرومیت دانش‌آموزان از شبکه شاد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یعنی ۲۱ درصد دانش‌آموزان است و اختلاف ۳۰۰ هزار نفری به دانش آموزانی برمی گردد که ابزار هوشمند قرضی استفاده کرده اند. 

الحسینی، فهرستی از مشکلات شبکه شاد و سهم آنها ارائه کرد و گفت : ۱۰ درصد کندی ورود، عادت سنتی ۱۰ درصد، اشکالات نرم افزاری ۱۰ درصد، عدم دسترسی به ابزار مناسب ۱۰ درصد، عدم مدیریت برنامه ریزی و ترافیک ۱۰ درصد و آشنایی کم مدیران ۱۰ درصد و کندی و سرعت ۱۵ و ورود به بانک اطلاعات پایه سناد ۲۰ درصد بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سه نوع خدمت در شاد ارائه می شود، گفت: یک خدمت پایه و عمومی برای همه دانش آموزان ارائه می شود. بخش ارزش افزوده را داریم که به عنوان رقیب همکار وارد شاد می شود و به زودی در شاد فعال خواهد شد. خدمت سوم فوق برنامه و سرگرمی ها، امور پرورشی، ورزشی و غیره است. 

مسئول شبکه شاد با بیان اینکه در بخش زیرساخت‌ها با بانک اطلاعاتی دانش‌آموزان روبرو هستیم که ساماندهی معلمان و دانش آموزان در آن ثبت می شود گفت: پلتفرم شاد با مجموعه امکاناتی که در آن تعبیه شده از حالت صرفا خبری به حالت آموزشی تبدیل شده است و حضور و غیاب، آزمون ساز و... از امکانات جدید آن است. 

الحسینی با بیان اینکه تلفیقی‌بودن آموزش ها به شدت مورد تاکید ماست و امسال با آموزش تلفیقی به استقبال بازگشایی مدارس رفتیم، گفت: منطقه و زوم بندی حضور دانش آموزان در شبکه شاد انجام شد. ابزارهای هوشمند مختلف چون موبایل ها و تبلت ها امکان اتصال به شبکه شاد را دارند. 

وی با بیان اینکه سه نوع خدمت در شاد ارائه می شود گفت: یک خدمت پایه و عمومی برای همه دانش‌آموزان ارائه می شود. بخش ارزش افزوده را داریم که به عنوان رقیب همکار وارد شاد می‌شود و به زودی در شاد فعال خواهد شد. خدمت سوم فوق‌برنامه و سرگرمی‌ها، امور پرورشی، ورزشی و غیره است. 

مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره امکانات شاد گفت: وجود ۴۰۰ کلاس لایو همزمان، پیاده سازی فرایندهای سه جانبه مدرسه، خانواده و دانش آموزان، امکان کنترل فرایندهای آموزشی وجود کارپوشه دانش آموز، وجود فعالیت های فوق برنامه درسی، امکان گزارش گیری منظم به خانواده ها، امکان تبادل تجارب آموزشی در شادینو، امکان تبادل محتوای صوتی دوطرفه و شادنما از جمله امکانات شبکه شاد است.

منبع: قلم نیوز
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: