کد خبر: ۲۴۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۱۰ مهر ۱۳۹۹
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان اعلام کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال ۸۵۳۴ نفر به علت آسیب‌های ناشی از نزاع و درگیری به مراکز پزشکی قانونی استان همدان مراجعه کردند.
قلم‌نیوز:دکتر ارتین کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۷۷۶۱ نفر به علت آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان همدان مراجعه کردند که آمار امسال افزایش ۱۰ درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانون استان همدان خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد در سال ۹۸ تعداد ۱۵ هزار و ۴۶۷ نفر به علت نزاع به پزشکی قانونی مراجعه و نظریه کارشناسی اخذ کرده اند.

وی به مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی توصیه کرد: ظاهر خون آلود در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی تأثیری ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی است جراحات، نوع و عمق آن است بنابراین معاینه دقیق‌تر ضایعات، نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.

کمالی در ادامه با اعلام اینکه دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است، گفت: برای صدور نظریه کارشناسی در زمینه صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

وی تأکید کرد: در مواردی برای بررسی دقیق‌تر جراحات و یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره و یا تصویربرداری و یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم و این امر برای حفظ حقوق مراجعه کنندگان و اظهارنظر دقیق در زمینه صدمات است بنابراین صبر و شکیبایی بیشتر مراجعان را می‌طلبد.

کمالی تصریح کرد : در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدیدکننده، فرد می‌تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند و سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: