کد خبر: ۲۴۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۰۶ مهر ۱۳۹۹
وقتی از بستن پروازهای چین صحبت کردم نگاه ساده‌لوحانه دیدم
وزیر بهداشت با اشاره به محقق نشدن یک میلیارد یورویی که به دستور مقام معظم رهبری برای مقابله با کرونا به وزارت بهداشت اختصاص یافته، گفت: اگر خواهش کردم پول بدهید برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم اما این پول را هم نمی‌خواهیم و از این بعد لب فرومی‌بندیم.
قلم‌نیوز:سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (یکشنبه ۶ مهر) در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت گفت: من وزیر سیاسی نیستم، سیاست بلد نیستم. نه رسانه دارم، نه تیم. وقتی به وزارت بهداشت رفتم هیچ معاونی را عوض نکردیم. من عوضی وزیر شدم. وزیر شدن چیزهایی می‌خواست که من ندارم. این کسوت داشته‌های دیگری می‌خواست که من نداشتم. اهل تضرع و زاری نیستم که در اوج تحریم‌هاست ضجه بزنم که پول و ارز ندارم.

وی افزود: رئیس بانک مرکزی دیروز (شنبه ۵ مهر) محبت کرد تا بخشی از بودجه صندوق توسعه کشور برای وزارت بهداشت آزاد شود. می‌دانم چه فشار سنگینی را تحمل می‌کند. اگر خواهش کردم که پول بدهید، برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم. می‌خواهیم مبلغی را به همکارانی بدهیم که ماه‌هاست در میدان مبارزه زحمت می‌کشند، ماه‌ها صبوری کرده‌اند اما گفتیم همین خرده را هم نمی‌خواهیم که مبادا این درخواست من مشکلی ایجاد کند.

نمکی گفت: اگر خدای نکرده از کرونا شکست بخوریم، همه ضرر می‌کنیم اما به همکاران اعلام کردیم این پول را هم نمی‌خواهیم. از این بعد لب فرو می‌بندیم. همکاران من حقوق هم نگیرند، کار می‌کنند.

وی ادامه داد: اولین ساعاتی که خبردار شدم همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹) در چین اتفاقی افتاده است، گفتم ویروس جدیدی پا به عرصه طبیعت گذاشته و روزهای سحتی را برای کل جهان می‌بینم. وقتی از بستن پروازهای چین صحبت کردم برخی خیلی ساده‌لوحانه به ما نگاه می‌کردند. گفتم اگر این آتش به نیستان کشور افتاد چه‌ها می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: گرچه در بهترین شرایط ۱.۶ تخت به ازای هزار نفر داریم - کشورهای اروپایی حداقل ۳ برابر ما تخت و پزشک و  پرستار دارند - روز سوم اسفند نشستیم طراحی حمله‌ای به سمت ویروس را انجام دادیم تا به صورت فعال به سمت بیماری برویم.

نمکی بیان کرد: امروز سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ را داریم. بعد از عاشورا در هیچ دوره تاریخی حمله شمر زمانه را با چنین تحریم و بستن همه روزنه‌ها علیه یک ملت نداشته‌ایم؛ ملتی که جز حق‌طلبی دنبال چیزی نیست.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: