کد خبر: ۲۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد؛
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با همکاری پلیس راهور تخلفات خودروهای سنگین در محدوده های قرمز، زرد و سبز از طریق دوربین به صورت آنلاین ثبت و متخلفان اعمال قانون خواهند شد.

به گزارش قلم نيوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در مراسم بهره برداری از دو پروژه ساماندهی جاده دسترسی بهشت رضا(ع) و بولوار شهید رجایی و آغاز عملیات اجرایی مسیر 45 متری و پل سواره رو جاده سردخانه که با حضور شهردار مشهد، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات ترافیکی مشهد و ورودی های شهر، تردد خودروهای سنگین است که برهمین اساس دو پروژه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: یکی از این پروژه ها اجرای پل سواره رو و جاده دسترسی محور 45 متری سردخانه است، که با توجه به عرض کم معبر و مشکلات ترافیکی زیاد از جمله تصادفات منجر به فوت که به دلیل تردد تریلی های حمل بار از این منطقه شاهد آن بودیم در دستور کار قرارگرفته و امروز آغاز شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه مذکور، در پایانه بار حدفاصل جاده قدیم و جدید نیشابور از میدان کارآفرین تا اتصال به کنارگذر بزرگراه مشهد - باغچه اجرا می شود، بیان کرد: جاده دسترسی به سردخانه با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان ازسوی سازمان عمران و با همکاری شهرداری منطقه هفت اجرا خواهد شد.
کاظمی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل بهسازی مسیل و بازگشایی کال طرق با عرض حدود 40 متر، اجرای راه از میدان پایانه بار تا اتصال به کنارگذر اتوبان مشهد – نیشابور به عرض حدود 35 متر، ایجاد جداول انتقال آب سطحی، آیلند میانی و روسازی مسیرهای رفت و برگشت و اجرای چهار دهانه پل با طول 80 متر است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از پروژه ها که با همکاری پلیس راهور استان اجرا خواهد شد، ثبت تخلفات خودروهای سنگین از طریق دوربین است، که بر اساس آن طی دو ماه آینده تمامی دوربین های نظارتی مجهز به امکان ثبت پلاک به صورت آنلاین خواهند شد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: برهمین اساس طی دو ماه آینده تخلفات خودروهای سنگین در محدوده های قرمز، زرد و سبز به صورت هوشمند ثبت و در یک رفت و برگشت به سیستم مرکزی در تهران به صورت آنلاین به خودرهای متخلف اخطار و در صورت بی توجهی برای آنها جریمه صادر خواهد شد.
کاظمی به بهره برداری از پروژه اصلاح و تعریض جاده دسترسی به بهشت رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: در این پروژه که با هزینه حدود 10 میلیارد تومان از بزرگراه شهید شوشتری اجراشده است، یک کیلومتر از جاده بهشت رضا (ع) از سمت شمال به عرض حدود چهار متر تعریض و دو عدد دوربرگردان در مسیر ایجاد شده است و درکنار آن یک لوپ به طول 400 و عرض 10 مترجاده کمربند شمالی را به جاده بهشت رضا(ع) متصل کرده است.
وی ادامه داد: همچنین ورودی و خروجی های بهشت رضا(ع) نیز اصلاح هندسی و برای خودورهای مسیر جاده قدیم یک ورودی و خروجی و برای خودروهای مسیر آزاد راه نیز یک ورودی و خروجی مجزا تعریف شده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، همچنین به بهره برداری از پروژه احداث ضلع شمالی بولوار شهید رجایی نیز اشاره و بیان کرد: این پروژه به طول بیش از یک کیلومتر و عرض 10 متر به همراه احداث کانال جمع آوری آب های سطحی درتاریخ اول اسفند 98 آغاز و با هزینه بیش از 12 میلیارد تومان ظرف حدود هفت ماه اجرا شده است.
کاظمی با بیان اینکه، پروژه احداث ضلع شمالی بولوار شهید رجایی، نیز طبق زمانبندی درنظر گرفته شده آماده بهره برداری شده است، خاطرنشان کرد: بهره برداری از این پروژه ،کاهش ترافیک و همچنین بالا بردن سطح ایمنی و ایجاد دسترسی راحت تر به شهرک طرق را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: در مجموع امروز شاهد افتتاح دو پروژه و آغاز به کار یک پروژه عمرانی به مبلغ 65 میلیارد تومان در منطقه هفت شهرداری مشهد بودیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: