کد خبر: ۲۳۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۰۱ مهر ۱۳۹۹
شرکت داروسازی روسی "پتروواکس"(Petrovax) که با شرکت چینی "کانسینو بایولاجیکس"(CanSino Biologics) همکاری می‌کند، روز دوشنبه اعلام کرد آزمایش این واکسن بر روی داوطلبان در مسکو موفقیت آمیز بوده و هیچگونه عارضه جانبی پس از استفاده از واکسن کروناویروس چینی به عنوان بخشی از آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ گزارش نشده است.
قلم‌نیوز:  روسیه آزمایشات فاز ۳ واکسن مذکور موسوم به " Ad۵-nCoV" را که توسط شرکت چینی "کانسینو بایولاجیکس" توسعه داده شده و ماه ژوئن تاییدیه استفاده از واکسن ساخت این شرکت توسط ارتش چین صادر شد، آغاز کرد. شرکت دارویی "پتروواکس" روسیه اعلام کرد که تاکنون بیش از سه هزار درخواست برای واکسن "Ad۵-nCoV" دریافت کرده است.

شرکت پتروواکس طی یک بیانیه اعلام کرد: در حال حاضر داوطلبانی که این واکسن بر روی آنها تزریق شده، حالشان خوب است و در هیچ یک از آنها عوارض جانبی مشاهده نشده است. انتظار می‌رود بدن افرادی که این واکسن را دریافت کرده‌اند یک آنتی بادی و پاسخ ایمنی سلولی به کووید-۱۹ ایجاد کند. داوطلبان این آزمایش به مدت یک ماه تحت نظر دقیق قرار خواهند گرفت و طی این مدت چهار آزمایش به صورت حضوری بر روی آنها انجام خواهد شد و سپس مجددا پس از شش ماه تحت معاینه قرار خواهند گرفت.

به گزارش اینترفکس، این شرکت روسی اعلام کرد انتظار دارد نتایج اولیه در ماه نوامبر منتشر شود. شرکت پتروواکس گفت پس از آنکه واکسن توسط روسیه ثبت و تایید شود، ما می‌توانیم امسال بیش از چهار میلیون دوز در ماه و در سال آینده میلادی ۱۰ میلیون دوز در ماه از آن تولید کنیم.

شرکت چینی کانسینو ماه گذشته از برنامه ریزی برای انجام آزمایشات مرحله ۳ واکسن در عربستان سعودی که شامل حدود ۵ هزار نفر بود خبر داد. در آزمایشات فازهای ۱ و ۲  واکسن این شرکت چینی، بیش از ۷۰۰ داوطلب بهار امسال در چین شرکت کردند. Ad۵-nCoV یکی از دهها واکسن بالقوه توسعه داده شده برای کووید-۱۹ است که در مراحل مختلف توسعه در سراسر جهان قرار دارد. روسیه ماه گذشته واکسن خود موسوم به "Sputnik V" را قبل از شروع آزمایشات فاز ۳ که شامل ۴۰ هزار داوطلب بود، برای تعیین ایمنی و اثربخشی طولانی مدت ثبت کرد.

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: