کد خبر: ۲۳۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
در ۵ ماهه نخست ۹۹ انجام شد:
میزان عملیات حفاری در معدن طلای هیرد طی 5 ماهه نخست امسال، به 3 برابر مدت مشابه سال گذشته رسید.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، در معدن طلای هیرد ۳ هزار متر عملیات حفاری صورت گرفت. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۹۶۲ متر بود.
همچنین، طی 5 ماهه نخست امسال، ۷۵۰۰ تن ماده معدنی در منطقه معدنی طلای هیرد توسط سرمایه گذار (شرکت بین‌المللی آباد راهان پارس) استخراج شد.
تهیه طرح 3 ساله استخراج معدن طلای هیرد، احداث و تجهیز آزمایشگاه واحد فرآوری، تهیه نقشه های اجرایی و ساخت فونداسیون های کارخانه و نیز اجرای عملیات خاکی برای احداث سد باطله، از دیگر اقدامات انجام شده توسط سرمایه گذار طی مدت مذکور است.
در راستای اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در حوزه خراسان جنوبی، قرار است جلساتی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و بهره برداران معادن این حوزه ها برگزار شود.
پس از بررسی مسائل و مشکلات پیش رو در معادن مس، کرومیت، آهن و منیزیت این استان، متناسب با شرایط کار، بسته های سرمایه گذاری تهیه و فعال سازی معادن مذکور عملیاتی خواهد شد.
بنا به این گزارش، معدن طلای هیرد در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و ۸ کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: