کد خبر: ۲۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک مدعی شد که از اختلاف میان کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس کسی جز ایران بهره نمی‌برد.
قلم‌نیوز: «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک بامداد روز سه شنبه مدعی شد که اختلاف میان کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس به نفع هیچ کسی جز ایران نیست.

وی که با شکبه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، افزود: «تمامی کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس باید برای حل اختلافات کوتاه بیایند و شاهد برخی گام‌های کوچک در این زمینه هستیم.»

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه این مصاحبه به تحولات لبنان نیز اشاره کرد و گفت که باید شفافیت بیشتری در لبنان وجود داشته باشد و می‌بایست گام‌های اصلاحاتی بزرگی در این کشور اتخاذ شود.

روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین با قطر اندکی پس از اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ» در مقام رئیس جمهور آمریکا که به عربستان سعودی انجام شد، بحرانی شد. این چهار کشور عربی پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک با قطر را قطع کردند.

عربستان، امارات، مصر و بحرین، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و برای عادی شدن روابط، خواستار قطع رابطه ایران و اخراج نظامیان ترکیه از قطر و تعطیلی شبکه الجزیره شدند هر چند که این کشور‌ها در مناسبات رسمی این شروط را انکار کردند.

منبع: فارس
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: