کد خبر: ۲۲۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
فدراسیون ووشو با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به محرومیت خواهران منصوریان، دلایل محرومیت این دو خواهر را شکایت مریم هاشمی، نشر اکاذیب و تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی توسط این دو ورزشکار عنوان و هرکدام را به ترتیب به ۲۰ و ۸ ماه از حضور در میادین محروم کرد.
قلم‌نیوز: فدراسیون ووشو، شهربانو و سهیلا منصوریان را به ترتیب ۲۰ و ۸ ماه از حضور در میادین محروم کرد. این فدراسیون با انتشار بیانیه‌ای دلایل محرومیت خواهران منصوریان را شکایت مریم هاشمی، نشر اکاذیب و تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی و صفحه شخصی این دو ورزشکار عنوان کرد.

فدراسیون ووشو با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به محرومیت خواهران منصوریان، دلایل محرومیت این دو خواهر را شکایت مریم هاشمی، نشر اکاذیب و تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی توسط این دو ورزشکار عنوان و هرکدام را به ترتیب به ۲۰ و ۸ ماه از حضور در میادین محروم کرد.

متن بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون ووشو به شرح زیر است:
«مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف آئین‌نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین کوشش در جهت رسیدن به ارزش‌ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخورد‌های ناشایست می‌باشد، در تاریخ ۱۵/۰۵/۱۳۹۹ جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد. این جلسه در خصوص رسیدگی به شکایت مریم هاشمی علیه خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارش‌های مستند نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی، از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت‌های فدراسیون ووشو ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتار‌های خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت وکلای آن‌ها تشکیل گردید.

در ادامه این بیانیه آمده است:
«اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان، تخلفات نامبردگان را منطبق با بند‌های ۳.۱ و ۵ آئین‌نامه انضباطی مسابقات ورزشی محرز دانسته و لذا به استناد بند ۴ ماده ۸ آئین‌نامه مذکور، خانم شهربانو منصوریان را به مدت ۲۰ ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت ۸ ماه از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند».

فدراسیون ووشو در ادامه افزود: «این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین‌نامه مذکور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ آن (۲۲/۰۵/۱۳۹۹) قابل‌تجدید خواهد بود».

در پایان بیانیه آمده است که: «برخی اتهامات مطروحه در گزارش‌های واصله به فدراسیون علیه خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می‌باشد».

افشاگری جنجالی شهربانو منصوریان با پاسخ تند فدراسیون ووشو همراه شد
درحالی‌که خواهران منصوریان ماجرای دوپینگ مریم هاشمی را دوباره در فضای مجازی و صفحه اینستاگرامی خود انتشار دادند، با پاسخ تند و قاطع فدراسیون ووشو مواجه شدند. این اختلافات بین خواهران منصوریان و فدراسیون ووشو بالاخره منجر به صدور حکم محرومیت برای این دو ورزشکار شد.

سهیلا منصوریان سال گذشته نتوانست همراه دو خواهر خود به مسابقات جهانی اعزام شود. او در مسابقات انتخابی در برابر مریم هاشمی شکست خورد. این شکست منجر به اعتراض خواهران منصوریان شد و حاشیه‌هایی پیرامون دوپینگ مریم هاشمی مطرح کردند.

در حال حاضر باگذشت یکسال از این ماجرا، با مثبت شدن دوپینگ مریم هاشمی، بازهم جنجال و حاشیه‌ها در فضای مجازی بسیار داغ شده است. شهربانو منصوریان در مصاحبه اخیر خود در اعتراض به حذف خواهرش، فدراسیون ووشو را موردانتقاد قرارداد. او همچنین در صفحه شخصی خود این اعتراض را مطرح کرد.

منصوریان در ادامه مصاحبه خود گفت: «زمانی که آن پست را در اینستاگرامم گذاشتم همه با من بد شدند. ازجمله فدراسیون و معاون وزیر ورزش. من حتی شکایت هم کرده‌ام. برای چه این برچسب را به من می‌زنند که الگوی ضد اجتماع هستم؟ چرا قبلاً به‌به و چه چه می‌کردند و آدم خوبی بودم. حالا که حرف حق را زدم و گفتم چرا این کار‌ها را می‌کنید بد شدم؟».

او در ادامه دلیل سکوت خواهرش الهه را ترس از محرومیت می‌داند و می‌گوید: «الهه می‌ترسد و می‌گوید تو را دو سال محروم کردند. خواهرم نمی‌خواهد زحمات چندین ساله‌اش هدر برود و خانه‌نشین شود».

شهربانو منصوریان در ادامه: «از فدراسیون ووشو و مسئولان می‌خواهد که مستندات خود را در فضای مجازی بگذارند. ما هم مستندات خودمان را می‌گذاریم. یک نفر دیگر دوپینگ کرده آن‌وقت مرا دو سال محروم می‌کنند. من همچنان به تمرینات خود ادامه می‌دهم، چون بدون ورزش کردن نمی‌توانم زندگی کنم».

منبع: فرارو
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: