کد خبر: ۲۲۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
شهردار تهران با اشاره به اینکه در حادثه پلاسکو و سینا اطهر به دلیل تغییر کاربری مجموعه ضربه خوردیم و حادثه رخ داد، گفت: با ارایه لایحه به مجلس پیگیر حل این‌ مشکل خواهیم بود.
قلم‌نیوز: پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه ۱۳۲ سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: عرق سازمانی، موتور محرک برای پیشرفت هر سازمانی محسوب می‌شود و وقتی یک سازمان عرق سازمانی بیشتری دارد موفقیت‌های بیشتری هم نصیبش می‌شود. سازمان آتش‌نشانی شهر تهران به واسطه دارا بودن این عرق سازمانی بالا توانسته است با همه محدودیت‌ها مقابله کند و هر روز به فکر نجات جان انسان‌ها باشد.

حناچی گفت: این سازمان در این دوره به عنوان بازوی دولت عمل کرد و شاهد مثال آن حضور در گلستان و گرگان و مناطق سیل‌زده بود و از آن زیباتر بعد از فروکش کردن سیل حضور اعضای شورای شهر آق قبل در تهران و تشکر از همکاران‌مان بود. همکاران ما در سیل خرم آباد و خوزستان و حتی در آتش‌سوزی زاگرس هم حضور مستمری داشتند و به عنوان بازوی دولت عمل کردند و این خاطرات خوب فراموش‌شدنی نیست.

شهردار تهران گفت: داشتن دیسیبلین مشابه نظامی در سازمان آتش‌نشانی شهر تهران لازم است زیرا اقدامات این سازمان همگی در مواقع بحرانی شکل می‌گیرد و اگر این دیسیبلین وجود نداشته باشد کارها به درستی پیش نمی‌رود.

وی افزود: موضوع پراکنش مناسب ایستگاه‌های آتش نشانی تاثیر مستقیم روی کاهش زمان رسیدن به حوادث دارد و در سازمان آتش‌نشانی به این موضوع توجه خوبی شده است.

حناچی خاطرنشان کرد: خانواده بزرگی در سازمان آتش‌نشانی داریم که حدود ۵ هزار نفر عضو دارد و این سازمان بالاترین سرمایه اجتماعی را در کل شهرداری دارد و باید قدر این سازمان را بدانیم. نباید این سرمایه اجتماعی که ذره ذره ایجاد شده به دلایل مختلف خدشه‌دار شود و باید بیش از پیش حفظ شود.

شهردار تهران ادامه داد: پلاسکو برای سازمان آتش‌نشانی شهر تهران نقطه عطفی بود و هیچ چیز این سازمان نسبت به قبل از پلاسکو قابل مقایسه نیست و ما در سازمان آتش‌نشانی شهر تهران درس بزرگی از حادثه پلاسکو گرفتیم.

وی گفت: امروز هم باید به این نکته توجه کنیم که باید از حادثه سینا اطهر درس بگیریم زیرا اگر اینگونه نباشد فقط خسارت به جا مانده و هیچ پیشرفتی نصیب ما نخواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: ما در سینا اطهر به دلیل تغییر کاربری ضربه خوردیم و باید این موضوع تغییر کاربری با حمایت مجلس تغییر کند و لایحه‌ای هم حتما به مجلس خواهیم برد.

وی افزود:  فراموش نکنیم که حتی در حادثه پلاسکو هم تغییر کاربری‌ها باعث شد تا این حادثه رقم بخورد و سینا اطهر هم نمونه همین تغییر کاربری‌ها بود.

شهردار تهران گفت: از میان یک میلیون پارسلی که در سطح شهر تهران داریم ۳۳ هزار ساختمان ناایمن شناسایی کردیم. طرح ۹۹۹ سازمان آتش‌نشانی موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

حناچی ادامه داد: ساکنان هر خانه ناایمن باید بدانند که چرا ساختمان محل سکونت‌شان ناایمن است و در صدد رفع آن بر بیایند و اینگونه نباشد که بعد از حادثه بگویند چرا اطلاع نداشته‌اند.

ایسنا نیز در گزارش بخشی از سخنان پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه ۱۳۲ آتش‌نشانی شهر تهران، به نقل از شهردار تهران نوشت که در آخرین استخدام حدود ۲۰۰ نفر جذب سازمان آتش‌نشانی شهر تهران شده‌اند. حناچی همچنین به آموزش تعداد معدودی از آتش‌نشان زن اشاره کرد که مجوز استخدام آنها در دست پیگیری است.

همچنین شهردار تهران درباره نگرانی‌هایی که درباره نا ایمن بودن فضاهای شهری با کشته شدن یک پسر نوجوان در پارک لاله مطرح شده است، این مساله را مربوط به رعایت مقررات مربوط HSE دانست و گفت: این موضوع در همه فضاهای عمومی موضوعیت دارد و پارک‌ها و فضاهای عمومی دائما باید کنترل شود.

منبع: فارس
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: