کد خبر: ۲۲۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
حاشیه‌ها از مجلسی که رأی اعتماد نداد
۱۵ ماه مسئولیت مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت در این وزارتخانه نیز از دیگر موضوعاتی بود که مورد اشاره مخالفان قرار داشت. آن‌ها معتقد بودند او فرصت لازم را داشته و اقدام خاصی انجام نداده است.
قلم‌نیوز: جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی با میدان‌داری مخالفان شروع شد و درنهایت وزیر پیشنهادی از راهی شدن به ساختمان وزارت صمت بازماند.

صحن علنی امروز مجلس یازدهم شاهد اولین جلسه رای اعتماد بود؛ جلسه‌ای که برای بررسی صلاحیت «حسین مدرس خیابانی» وزیر پیشنهادی وزارت صمت برگزار شد و بازار نطق‌های حاشیه‌ساز داغ داغ بود که در نهایت نتیجه‌ای جز رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی نداشت.

«فتنه» این کلیدواژه‌ای است که از مجلس نهم در جلسات رای اعتماد و استیضاح از سوی نمایندگان اصولگرا برای مخالفت استفاده می‌شد و بعد از چهارسال دوباره در میان پارلمانی‌های تماما اصولگرا جایگاه و پایگاهی‌پیدا کرده است. اصغر عنابستانی نماینده سبزوار که در مخالفت با مدرس خیابانی صحبت می‌کرد، جهانگیری را هدف نقد‌های تند و تیز قرار داد و گفت: «آقای جهانگیری به جای اینکه اینقدر به فکر جا انداختن آدم‌هایتان باشید یک کمی هم به فکر مردم باشید. آقای مدرس بازداشتی فتنه را در رأس یکی از شرکت‌های بزرگ بازرگانی گذاشته‌اید.

کسی که مراجع رسمی در موردش نامه داده‌اند و گفته‌اند که به او پست داده نشود. آقای مدرس شما این فرد را در همین روز‌های اخیر در هیأت مدیره یکی از مجموعه‌های بزرگ وزارتخانه گذاشته‌اید. آقای خیابانی یک مدیرکل اصلی که باید انتصابات شما را اداره کند مدیرکل شما سابقه رئیس دفتری یکی از سران فتنه را در کارنامه کاری خود دارد.»

پرونده سازی برای مدرس خیابانی

سید احمد رسولی‌نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه از جمله نمایندگانی بود که در ردای موافق وزیر پیشنهادی پشت تریبون مجلس قرار گرفت. او گفت: آقای مدرس خیابانی را از دوره هفتم مجلس و زمانی که ایشان مدیریت کارخانه سیمان در فیروزکوه برعهده داشت می‌شناختم. او همان زمان نیز پیگیر بود.

او سلامت، دیانت، تقوا و مدیریت کارآمد را از ویژگی‌های مدرسی خیابانی عنوان و تصریح کرد: گزارش‌های زیادی از او به کمیسیون می‌رسید به ویژه در بحث انتصابات. او (مدرسی خیابانی) با برخی از مدیران در وزارتخانه برخورد قاطع داشتند که آن‌ها در آستانه رأی ا عتماد به ایشان در حال پرونده‌سازی بوده و هستند.

برو دنبال کارت چرا به مجلس آمدی؟!

عباس گودرزی نماینده بروجرد از جمله افرادی بود که در جریان جلسه رای اعتماد امروز به عنوان مخالف صحبت کرد. او گفت: اتفاقا مشکل ما همین حوزه بازرگانی است. مگر نه این است که رسماً اعلام کردند افزایش قیمت و تورم کالا‌های اساسی بیش از کالا‌های غیرضرور است. ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن تخصیص یافت. آقای خیابانی! بگو ارز‌های ۴۲۰۰ تومانی کجا خرج شد؟

گودرزی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای قالیباف! این رویه اخذ رأی اعتماد را در مجلس یازدهم عوض کن. یعنی چه هر کس بخواهد رأی اعتماد بگیرد اعوان و انصار و لشکری پشت سرش راه می‌افتد، کارچاق‌کن‌ها در همین راهرو‌های مجلس متولد می‌شوند. تو چه کاره مملکتی که به من و دیگری زنگ می‌زنی و می‌گویی که بیا ببرمت پیش وزیر.

نماینده بروجرد خطاب به همکارانش گفت: از شما بعید است. این در شان مجلس یازدهم نیست که می‌گویید خب دیگر چه کار کنیم، برو دنبال کارت. کسی که می‌گوید دیگر چه کار بکنیم، هر کسی که می‌خواهد باشد، چرا به مجلس آمده است؟

منبع: خبرآنلاین
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: