کد خبر: ۲۲۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
المیادین گزارش داد:
شبکه تلویزیونی المیادین روز یکشنبه گزارش داد که منابع دیپلماتیک در خصوص سفر اخیر رئیس‌جمهوری فرانسه به بیروت گفته اند که امانوئل مکرون با طرح برخی رهبران سیاسی لبنان در خصوص ضرورت خلع‌ سلاح حزب‌الله مخالفت کرده است و انجام اصلاحات در این کشور را اولویت لبنان دانست.
قلم‌نیوز: برخی منابع دیپلماتیک به شبکه تلویزیونی المیادین گفتند: مکرون در ملاقاتش با سران احزاب و تشکل‌ها گفت که اهمیت این دیدار در آن است که شما همگی حول یک میز گردهم می آیید و (این) اهمیت با حضور نماینده‌ای از حزب الله بیشتر می‌شود.

این منابع گفتند: مکرون طرح برخی سران (حزبی) درخصوص لزوم خلع سلاح حزب الله به عنوان یک اولویت را رد کرده است.

این منابع دیپلماتیک افزودند: مکرون گفت که اولویت همان اصلاحات و رسیدگی به مسائل روزمره کنونی شهروند لبنانی است.

این منابع تصریح کردند: مکرون در برابر حاضرین گفت که او از رسیدگی به حساب های مالی نهادهای مختلف از جمله بانک مرکزی لبنان حمایت می‌کند.

این منابع دیپلماتیک که شبکه المیادین به نام آنها اشاره‌ای نکرد، افزودند: مکرون به محمد رعد گفت که این اولین دیدار رسمی در سطح ریاست جمهوری با حزب الله است که بازتاب دهنده تمایل پاریس برای حضورش (حضور حزب الله) در صحنه است.

این منابع گفتند: مکرون با (پیام) درود شخصی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله برای وی که محمد رعد آن را منتقل کرد، مثبت برخورد کرد.

این منابع دیپلماتیک گفتند: به نظر می‌رسد مکرون مرحله‌ای موفق شده است تا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را متقاعد کند که گزینه درست غرب همان برخورد واقع بینانه با موازنه نیروهای مردمی و سیاسی موجود در عرصه لبنان است.

منبع: تستیم

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: