کد خبر: ۲۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه یک ۴۵ میلیون تومان، در منطقه ۳، بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون و منطقه ۲ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون بوده است.

قلم‌نیوز: بررسی فایل‌های فروش در مناطق یک، دو و سه نشان می‌دهد تعداد فایل‌هایی که قیمت پیشنهادی آن‌ها متری ۱۰۰ میلیون تومان است رو به افزایش است.

به گزارش اقتصادنیوز، براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی شهر تهران ۲۰۹.۱ میلیون ریال بود.

سهم مناطق یک، دو و سه پایتخت از معاملات مسکن

بر اساس این گزارش، متوسط قیمت یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در منطقه یک ۴۵ میلیون تومان، در منطقه ۳، بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون و منطقه ۲ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون بوده است.

سهم منطقه یک از معاملات انجام شده ۵.۶ درصد، منطقه دو ۸.۶ درصد و منطقه سه ۴. ۹ درصد است. اما بررسی فایل‌های فروش در مرداد ماه نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی افزایشی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیونی در این سه منطقه داشته است.

قیمت خانه ۱۵۰ متری در سعادت آباد چند؟

به طور مثال خانه‌ای ۱۵۰ متری در سعادت آباد، خیابان علامه نوساز بدون آن که امکانات ویژه‌ای داشته باشد تنها با یک پارکینگ متری ۷۵ میلیون برای فروش پیشنهاد شده است. اما در میان قیمت‌های پیشنهادی متری ۱۰۰ میلیون تومان هم به چشم می‌خورد. این املاک معمولا عمر بنای بالایی دارند و قدرالسهم زمین نیز در هنگام فروش محاسبه شده و یا آپارتمان دارای استخر، سالن اجتماعات و ... است.

منظور از قدرالسهم آپارتمان سهم هر واحد آپارتمانی از زمین اختصاص داده شده به کل مجتمع آپارتمانی است که اصطلاحاً به آن سهم اعیان از عرصه نیز گفته می‌شود. این ویژگی‌ها در تمام فایل‌های متری صد میلیون تومان مشترک نیست وبه طور مثال آپارتمانی نوساز زعفرانیه بدون داشتن ویژگی‌های ممتازی متری ۱۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

محله متراژ (مترمربع) سن بنا (سال) قیمت هر متر مربع (تومان)
زعفرانیه ۲۴۰ نوساز ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
ولنجک ۱۲۰ ۳۰ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد ۱۲۵ ۱۷ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد، خیابان سرو ۱۵۰ نوساز ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
الهیه ۲۴۵ نوساز ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
ظفر ۱۴۴ ۱۸ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
فرمانیه اندرزگو ۱۱۰ ۲۷ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
دروس ۱۰۵ ۱۸ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
اقدسیه ۲۵۰ نوساز ۱۰۰۰۰۰۰۰۰
سعادت آباد خیابان علامه۲۴۴۲۵۱۰۰۰۰۰۰۰۰
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: