کد خبر: ۲۱۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹
بهرام ارک کارگردان سینما ضمن تاکید بر عدم اکران آنلاین فیلم «پوست»، درباره نامناسب بودن وضعیت اقتصادی این روزهای سینما از هنرمندانی گفت که با اندک سرمایه خود و بدون شناخت سراغ بورس رفته‌اند!
قلم‌نیوز: بهرام ارک کارگردان سینما گفت: چندی پیش برادرم بهمن دچار بیماری کرونا شده بود اما حالا بهبود پیدا کرده و با امید شمس مشغول به کار است. البته بهمن در بیمارستان بستری نشد، درواقع ماجرا این چنین بود که قرار بود فیلمبرداری پروژه امید شمس آغاز شود از همین رو همه تست دادند که تست بهمن مثبت شد و بهمن خود را قرنطینه کرد. اما در حال حاضر بهمن در پروژه امید شمس مشاور کارگردان است.

وی افزود: من و بهمن مشغول نگارش فیلمنامه جدید نیز هستیم که درباره شاه طهماسب و یکی از نقاشان آن زمان است، البته این اثر تنها یک فیلم تاریخی صرف نیست بلکه یک فیلم تاریخی افسانه‌ای است. به همین ترتیب در حال حاضر مشغول تحقیقات هستیم البته هنوز نامی برای این فیلم انتخاب نکرده‌ایم.

ارک درباره سرانجام فیلم سینمایی «پوست» هم بیان کرد: پخش بین‌الملل این فیلم بر عهده محمد اطبایی است و با توجه به اینکه در شرایط کرونایی هستیم فعلاً تصمیمی برای اکران آن نگرفته‌ایم. در این میان به نمایش آنلاین آن هم فکر نمی‌کنیم، چون در آن صورت فیلم نابود می‌شود. ما دوست داریم «پوست» در سینما به نمایش دربیاید. البته من با نمایش اینترنتی آثار سینمایی مخالف نیستم ولی فکر می‌کنم «پوست» فیلمی است که باید در سینماها دیده شود و واکنش مخاطبان را دریافت کرد.

روی فیلم‌هایی که این روزها اکران شده‌اند، چندان نمی‌شود نام «اکران» را گذاشت و به لحاظ بازگشت سرمایه موفق نبوده‌اند چون در حال حاضر شرایط ویژه‌ای داریم. اگر همان فیلم‌ها در شرایط عادی به نمایش درمی‌آمدند اتفاقات بهتری برای آنها رخ می‌داد. «پوست» هم فیلمی نیست که بتواند بازگشت آن‌چنانی سرمایه داشته باشد

این کارگردان درباره شرایط اکران فیلم‌هایی که این روزها روی پرده سینما هستند، توضیح داد: روی فیلم‌هایی که این روزها اکران شده‌اند، چندان نمی‌شود نام «اکران» را گذاشت و به لحاظ بازگشت سرمایه موفق نبوده‌اند چون در حال حاضر شرایط ویژه‌ای داریم. اگر همان فیلم‌ها در شرایط عادی به نمایش درمی‌آمدند اتفاقات بهتری برای آنها رخ می‌داد. «پوست» هم فیلمی نیست که بتواند بازگشت آن‌چنانی سرمایه داشته باشد، چون یک اثر خاص هنری است که سوپراستار هم ندارد. شرایط کرونایی فعلی می‌تواند تأثیر ویژه‌ای روی «پوست» بگذارد. تصور کنید حتی فیلم‌هایی که سوپراستارهای زیاد و… دارند اکران خوبی در این شرایط پیچیده نداشته‌اند. این وضعیت روی فیلم‌هایی که به صورت هنری و با هزینه کمتری ساخته‌اند دوچندان تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر حتی تبلیغی هم برای فیلم‌ها نمی‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط ویژه‌ای روی سینمای ما حاکم است که چه به لحاظ تولید و چه به لحاظ اکران و جشنواره وضعیت مبهم و پیچیده‌ای داریم به طوری که حتی نمی‌توانیم متوجه شویم چه تصمیمی درست و چه تصمیمی غلط است اصلاً شاید اینکه ما نمی‌خواهیم «پوست» را اکران کنیم، تصمیم غلطی باشد. می‌خواهم بگویم باید به هر شکل باید از این شرایط عبور کنیم.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: