کد خبر: ۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۴
این ساعت، نمادی از عملکرد بشر در از بین بردن زمین است که در سال 2015 به نیمه‌شب نزدیک‌تر شده است.

خطرات هسته‌ای و تغییرات آب‌وهوایی، تهدیداتی بزرگ برای زمین محسوب می‌شوند و به نوشته مجله Bulletin of the Atomic Scientists، عقربه ساعت نمادین قیامت در سه دقیقه به نیمه‌شب باقی خواهد ماند.

این ساعت، نمادی از عملکرد بشر در از بین بردن زمین است که در سال 2015 به نیمه‌شب نزدیک‌تر شده است.

راشل برانسون، مدیر اجرایی مجله Bulletin of the Atomic Scientists در یک نشست خبری در واشنگتن اظهار کرد: این ساعت نمادین به نزدیکترین فاصله خود به نیمه شب در 20 سال اخیر رسیده است.

بیشتر مردم بر این تصور هستند که بمبهای هسته‌ای که در هیروشیما و ناکازاکی منفجر شدند، قدرتمندترین انفجارات تولید شده توسط بشر هستند، اما در واقع آن‌ها در مقایسه با بمبهای مدرن مانند زمزمه هستند.

لاورنس کاوس، کیهان‌شناس و استاد دانشگاه ایالتی آریزونا در این نشست گفت که گرمای جهانی، تروریسم، خطرات هسته‌ای و تهدیدات سایبری به عنوان تأثیرات بی‌ثباتی باقی مانده‌اند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: عوض نشدن ساعت از سال 2015 تاکنون اصلا خبر خوبی نیست.

با وجود اخباری مانند گفت‌وگوهای پاریس در مورد آب‌وهوا، اما کارشناسان در مورد افزایش وعده‌هایی که کاذب خوانده‌اند، همچنان اظهار نگرانی می‌کنند.

تصمیم‌گیری برای حرکت دادن یا ندادن ساعت توسط گروهی از دانشمندان از جمله 16 برنده جایزه نوبل انجام می‌شود.

ساعت قیامت در سال 1947 ایجاد شد و از آن زمان تاکنون 18 بار تغییر کرده است که این تغییرات از دو دقیقه به نیمه شب در سال 1953 تا 17 دقیقه به نیمه شب در سال 1991 متغیر بوده‌اند. آخرین بار، این ساعت، سه دقیقه به نیمه شب را نشان داد، سال 1983 بود که جنگ سرد بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در اوج خود قرار داشت.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: