کد خبر: ۲۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۹
پلیس آگاهی تهران موفق به دستگیری باند فروش شمش های تقلبی طلا در تهران شد.

قلم‌نیوز:اعضای باند شش‌نفری کلاهبرداری با فروش شمش طلایی که به دست آورده بودند، به قیمت ۱۵۰ میلیارد ریال، شناسایی و دستگیر شدند.

منبع: شرق، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران اوایل تیر با رصد‌های اطلاعاتی مطلع شدند افرادی با همکاری یکدیگر در حال خرید‌و‌فروش شمش طلا به قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی بازار هستند. کارآگاهان در تحقیقات پلیسی دریافتند متهمان با افتتاح دفتر فروش سیم و کابل برق در محدوده میرداماد قطعات شمس طلا را به صورت جزئی و عمده می‌فروشند.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان دو قطعه از شمش‌های طلایی را که متهمان به خریداران خود فروخته بودند، به دست آوردند و در بررسی‌های کارشناسی مشخص شد شمش‌ها تقلبی و فاقد عیار است. در همین اثنا یکی از خریداران شمش‌های طلا به پلیس آگاهی مراجعه کرد و گفت: متهمان مدعی‌اند هزار قطعه شمش طلا در اختیار دارند و به‌علت قاچاق‌بودن شمش‌ها حاضرند آن‌ها را با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی بازار بفروشند و به جای دریافت هفت میلیارد ریال به‌ازای هر شمش سه میلیارد ریال بگیرند.

اکیپی از کارآگاهان بعد از اطلاع از این موضوع با هماهنگی مقام قضائی برای دستگیری متهمان به محل کار آن‌ها اعزام و موفق شدند دو نفر از متهمان را که در حال فروش ۵۰ قطعه از شمش‌های طلای تقلبی به ارزش سه میلیارد ریال بودند، دستگیر و در ادامه عملیات پلیسی چهار نفر دیگر از اعضای این باند را که در داخل اتاقی پنهان شده بودند، بازداشت کنند.

کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر موفق شدند یک کیسه خاک مخلوط با فلز‌های مختلف زرد‌رنگ و یک قطعه فلز زرد‌رنگ کشف کنند. متهمان در ابتدا مدعی بودند که کیسه خاک حاوی خاک معدن و قطعه فلز زرد‌رنگ شمس طلا است.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران، با اشاره به اینکه متهمان در آخرین معامله‌شان قصد داشتند ۱۵۰ میلیارد ریال طلای تقلبی را به یکی از خریداران طلا بفروشند، گفت: اعضای این باند برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند و به جرم ارتکابی در همان تحقیقات اولیه اعتراف کردند و روانه زندان شدند.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: