کد خبر: ۲۱۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۷ تير ۱۳۹۹
سخنگوی صنعت برق کشور از رد شایعه حملات سایبری به نیروگاه‌های کشور خبر داد.
قلم‌نیوز: مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور، در خصوص خبر‌هایی مبنی بر خرابکاری در تاسیسات نیروگاهی گفت: به هیچ عنوان هیچگونه خرابکاری عمدی در تاسیسات نیروگاهی برق رخ نداده است.

 

او ادامه داد: با توجه به افزایش دمای هوا در فصل تابستان و مصرف بیش از حد برق، به شبکه‌های توزیع انتقال برق فشار وارد و متاسفانه دچار حریق می‌شوند.

 

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: عصر یکشنبه هفته سپری شده هم در پی اتصال پیش آمده برای ترانسفورماتور یکی از واحد‌های گازی با مگاوات پایین نیروگاه شهید مدحج زرگان اهواز که یکی از نیروگاه‌های بخش خصوصی است، شاهد وقوع آتش سوزی در این مجموعه بوده ایم که بلافاصله با اقدام به موقع حادثه رخ داده برطرف شده است.

 

رجبی مشهدی با رد وقوع انفجار در نیروگاه‌ها و حملات سایبری، گفت: خبری در فضای مجازی به عنوان حملات سایبری در خصوص خرابکاری نیروگاه‌ها عنوان شد که صحت ندارد و در پی وقوع حادثه روز گذشته اهواز برخی از پست‌های برق منطقه‌ای از مدار خارج شده و به طبع آن مناطقی از کلانشهر اهواز دچار خاموشی شد که بلافاصله با مدیریت بار شبکه، خاموشی رخ داده در این مناطق برطرف شده است.

 

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: در برخی از نیروگاه‌ها هم آتش سوزی مربوط به علف‌های هرز اطراف شبکه پست می‌شود که با توجه به گرمای بیش از حد دچار حریق می‌شوند و به شبکه انتقال برق آسیب می‌زنند که سریع به مدار وارد می‌شوند.


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: