کد خبر: ۲۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۱۵ تير ۱۳۹۹
به دنبال افزایش قیمت ارز بازار خودرو متأثر از این موضوع با رشد قیمت‌ها بدون خریدار و مشتری شد.
قلم‌نیوز:همزمان با بی ثباتی بازار ارز، خرید و فروش خودرو نیز متأثر از این موضوع متوقف شده و به نوعی هیچ معامله‌ای در بازار انجام نمی‌شود. این روزها افزایش قیمت ارز عاملی شده تا هم خریدارو  هم فروشنده نسبت به معامله مردد شده و منتظر تعیین و تکلیف اوضاع باشند. البته در این شرایط فضا برای سودجویان نیز باز شده به نحوی که قیمت‌هایی برای خودروها اعلام می‌شود که به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و فقط التهابات بازار را افزایش می‌دهد.

مشاهده بازار نشان می‌دهد فروشندگان برای خودروهای ۲۰۶ تیپ ۲ رقم ۱۴۴ میلیون تومانی، برای ۲۰۶ تیپ پنج ۱۷۸ میلیونی، برای پژو پارس رقم۱۵۷ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۱۳۵ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ حدود ۸۸ میلیون تومان قیمت تعیین کرده‌اند. علاوه بر این سراتو ۵۵۸ میلیون تومان، هایما اس ۷ حدود ۴۷۰ میلیون تومان، جک اس ۵ با قیمت ۴۵۸ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۶۱۰ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

البته این قیمت‌ها کاذب بوده و به نوعی هیچ خریداری نسبت به خرید خودرو آن هم با این قیمت‌ها اقدام نمی‌کند ولی بلاتکلیفی در بازار خودرو که عامل اصلی آن را باید نوسانات قیمت دلار دانست به حدی شده که هم مصرف‌کننده و هم فروشنده نسبت به آینده معاملات نگران بوده و مدام از خود می‌پرسند دولت چرا در این رابطه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

منبع: تسنیم
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: