کد خبر: ۲۰۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۹
همزمان با افزایش قیمت ارز، بازارساز با افزایش عرضه مانع از تشدید نوسانات و سوداگری دلالان شد؛ طی یک هفته گذشته بازارساز حدود ۵۰۰ میلیون دلار در بازار عرضه کرده است.
قلم‌نیوز:عرضه‌های سنگین ارز از سوی بازارساز که از هفته قبل آغاز شده درحالی ادامه دارد که امروز نیز بازارساز ۱۲۰ میلیون دلار وارد بازار کرده است که تنها ۶۰۰ هزار دلار فروش رفته است.

بعد از افزایش قیمت ارز در روز‌های اخیر و ثبت رکورد‌های نجومی برای دلار، با ورود بازارساز و افزایش عرضه مدار قیمتی ارز تغییر جهت داد و برهمین اساس ترمز گرانی بیشتر دلار کشیده شد.

بازارساز از روز سه شنبه هفته قبل با عرضه سنگین مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها در بازار شد؛ دیروز و امروز عرضه بازارساز نسبت به روز‌های قبل بسیار بیشتر بوده است.

اطلاعات دریافتی از مسئولان مربوطه بیانگر آن است که طی روز جاری بازارساز ۱۲۰ میلیون دلار با نرخ ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار عرضه کرده که از این میزان ۶۰۰ هزار دلار معامله شده است. ضمن اینکه طی روز جاری ۲.۵ میلیون یورو نیز عرضه شده از این میزان ۲۵ هزار یورو با قیمت ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شده است.

بررسی‌های صورت گرفته از معاملات ارزی در بازار ارز تهران حاکی از آن است که تقاضای خرید به طور چشم‌گیری در نرخ‌های اعلامی در کانال‌ها به شدت کاهش یافته و نرخ معاملات در بازار رسمی به مراتب پایین‌تر می‌باشد.

گفتنی است، بازارساز از روز سه‌شنبه تا ظهر پنج‌شنبه هفته گذشته بیش از ۱۸۰ میلیون دلار در بازار عرضه داشته است. ضمن اینکه روز شنبه ۷۱ میلیون دلار، یکشنبه ۱۲۰ میلیون دلار و امروز نیز ۱۲۰ میلیون دلار عرضه ارز داشته است.

بعد از ثبت رکورد‌های بالا در بازار ارز و عبور دلار از کانال ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان با ورود بازارساز به بازار قیمت‌ها تغییر جهت داد و با سیر نزولی همراه شد.

صرافی‌ها و فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند عرضه‌های ارز از سوی بازارساز در روز‌های آینده نیز ادامه داشته باشد و همین امر سبب کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد. نکته مهم در بازار ارز این است که در روز‌های اخیر خریداری در بازار وجود نداشته و تعداد فروشنده‌ها بسیار بیشتر از خریداران است؛ تشدید نوسانات و ورود بازارساز به بازار موجب شده فروشنده‌ها بیشتر شوند.

گفتنی است، قیمت دلار برای فروش هم‌اکنون در بازار متشکل ارزی ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان و صرافی‌های بانکی ۱۹ هزار و ۵۰ تومان اعلام شده است.

منبع: تسنیم
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: