کد خبر: ۲۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۸ - ۰۳ تير ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از شرکت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به نمایندگی از شهر مشهد در اجلاس جهانی ITU WSIS در تیرماه سال جاری خبر داد.
 محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر اظهار کرد: اجلاس جهانی درباره جامعه اطلاعاتی (World Summit on the Information Society) که به اختصار WSIS نامیده می‌شود، در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچون بسیاری رویدادهای دیگر به صورت مجازی و در قالب وبینار برگزار می‌شود.
وی افزود: پس از رایزنی با برگزارکنندگان این اجلاس و اخذ نظر مثبت آن‌ ها در خصوص برگزاری کارگاه با موضوع «شهر هوشمند مشهد»، تمهیدات لازم در این خصوص صورت گرفت و روز 26 ژوئن (6 تیرماه) سازمان فاوا با برگزاری یک کارگاه در این وبینار، به معرفی اقدامات شهرداری مشهد در زمینه هوشمندسازی خواهد پرداخت.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به جایگاه و اهمیت این اجلاس در حوزه فناوری اطلاعات گفت: ITU WSIS بزرگ‌ ترین اجلاس در زمینه IT در جهان محسوب می‌‎شود که در سطحی بسیار بالا و با حضور مسئولان ارشد شهرها و کشورها به ویژه در حوزه IT برگزار می‌شود و ما نیز از این فرصت برای معرفی پیشرفت‌ های مشهد در عرصه هوشمند سازی و نیز گسترش ارتباطات با سایر شهرها و نهادهای موفق در این زمینه برای تعامل و توسعه همکاری‌ها بهره خواهیم برد.
رجائیان با تأکید بر اقدامات اساسی مدیریت شهری مشهد در حوزه هوشمندسازی بیان کرد: در دروه اخیر مدیریت شهری مشهد، اقدامات گسترده ‌ای برای تحقق مفهوم «شهر هوشمند مشهد» انجام شده است. یکی از این موارد که پیش از این با همکاری ITU آغاز شده، اندازه‌گیری و سنجش شاخص‌ های هوشمندی و پایداری شهر مشهد بر اساس روال U4SSC است که در این وبینار نیز به آن اشاره خواهد شد و فرصت‌ ها و چالش ‌های این پروژه مورد بحث قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در این عرصه تصریح کرد: پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه «پرداخت الکترونیک» و نیز «نقشه‌‌برداری هوایی شهر» و به‌کارگیری فناوری‌های این حوزه، از موضوعاتی خواهد بود که در کارگاه «شهر هوشمند مشهد» در اجلاس ITU WSIS مورد اشاره قرار خواهد گرفت.
رجائیان خاطرنشان کرد: اجلاس ITU WSIS هر ساله توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) با پشتیبانی سازمان ملل متحد، در مقر اروپایی این سازمان در شهر ژنو کشور سوئیس برگزار می‌شود و در سال جاری نیز، پس از تغییرات پیش‌آمده با توجه به شیوع کرونا، از 22 ژوئن آغاز به کار خواهد کرد.
وی اضافه کرد: نخستین دوره این اجلاس سال 2003 برپا شد و برگزاری آن با هدف کاهش اختلاف و فاصله کشورها از طریق توسعه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی تداوم یافت. WSIS در سال جاری به صورت آنلاین به اجرا در می‌آید و ضمن دنبال نمودن اهدافی همچون تقویت تحول دیجیتال و مشارکت جهانی شامل بخش‌های گوناگون از جمله مجموعه کارگاه‌های موضوعی، طرح سیاست‌های کلان، هکاتون، نمایشگاه و ... خواهد بود. این رویداد همچنین به بررسی میزان بلوغ شهرهای هوشمند جهان که در برنامه ممیزی ITU شرکت نموده‌اند نیز می پردازد. 
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: