کد خبر: ۲۰۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۰۱ تير ۱۳۹۹
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور"وقوع زلزله‌های مهیب" در کشور را امکان‌پذیر دانسته و گفته "طبق آمارهای روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زلزله در کشور رخ می‌دهد که البته اکثر آنها قدرت بسیار کمی دارد."
 قلم‌نیوز:اسماعیل نجار در حاشیه جلسه ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران کشور گفت: مستحضر هستید که قانونگذار کلیات قوانین را تصویب کرده و بسیاری از دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌های آن باید در ادامه تدوین و تصویب شود. با توجه به اهمیت موضوع امروز سند ملی مدیریت بحران کشور در جلسه‌ای به ریاست وزیر کشور و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای مذکور نهایی شد و پس از تصویب برای اجرا به شورای عالی مدیریت بحران کشور ارسال می‌شود و پس از تایید نهایی اجرایی خواهد شد.
 
وی با اشاره به شرایط کشور ایران اظهار کرد: کشورمان کشوری حادثه خیز است و به همین دلیل ما باید همواره در برابر بحران‌های مختلف آماده باشیم. امکان وقوع  زلزله‌های مهیب در کشور ما وجود دارد و طبق آمارهای روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زلزله در کشور رخ می‌دهد که البته اکثر آنها قدرت بسیار کمی دارد. به طور متوسط هر سال یک زلزله بین ۶ تا ۶.۲ ریشتر رخ می‌دهد و هر ۱۰ سال هم یک زلزله با بزرگی حدود ۷ ریشتر رخ می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به سیلاب‌هایی که سال گذشته در کشور رخ داده  است، گفت: سال گذشته علاوه بر زلزله، ما شاهد جاری شدن سیلاب در ۲۵ استان کشور هم بودیم که خسارات زیادی را وارد کرد.
به گفته وی، قانون جدید مدیریت بحران دارای نگاهی فرابخشی است و می‌تواند کارآیی خوبی در هماهنگی دستگاه‌ها داشته باشد.
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: