کد خبر: ۲۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۱ تير ۱۳۹۹
ریاست جمهور اخبار منتشر شده درباره ملک نیاوران را تکذیب کرد
نهاد ریاست جمهوری بر خلاف اعلام شهرداری تهران تاکید کرده که "ساخت این ملک با هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام شده و موضوع تخلف و ساخت خارج از روابط نیز کاملاً فاقد حقیقت است."

 قلم‌نیوز: در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یکی از موضوعات حاشیه‌ای خانه حسن روحانی رییس جمهور بود.

درآن مقطع محمد باقر قالیباف در مناظره تلویزیونی به موضوع دریافت سند زمین از سوی حسن روحانی در شهرک غرب تهران با قیمتی بسیار نازل اشاره کرده است. سندی که نشان می‌داد روحانی در دهه شصت زمینی هشتصد متری در شهرک غرب به مبلغی بیش از دو میلیون تومان از سازمان نوسازی دریافت کرده است.

رسانه‌های منتقد روحانی از این زمین با عنوان "ملک نجومی" روحانی یاد کردند. در همان مقطع شایعاتی درباره ملک دیگری متعلق به روحانی در ولنجک منتشر شد. حالا در سال پایانی ریاست جمهوری حسن روحانی ادعاهایی درباره ساخت ملک برای او پس از دوران ریاست جمهوری‌اش منتشر شده است.

چند روز پیش در شبکه‌های اجتماعی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه نهاد ریاست جمهوری در حال ساخت ملکی ۴۰۰۰ هزار متری در نیاواران و محله جماران است که حسن روحانی رییس جمهور قرار است ساکن آن شود. این خبر همراه با متن نامه اعتراض جمعی از اهالی محل مبنی بر اینکه در این ملک تخلفاتی صورت گرفته است منتشر شد. اهالی محل معتقد بودند که ملک مذکور از موازین شهرسازی تخطی کرده است.

پس از آنکه این خبر در فضای مجازی نشر پیدا کرد، حساسیت‌ها درباره آن افزایش یافت و واکنش‌های زیادی برانگیخت. طبعیتا انتظار می‌رفت که شهرداری و شورای شهر تهران درباره آن پاسخگو باشند.

مهمترین موضوع این بود که چرا ساختمانی دولتی در این سطح در ساخت و ساز آن تخلف صورت گرفته است.

ساعتی پس از انتشار این خبر از سوی مصطفی فقیهی، روزنامه‌نگار در توئتیر محمد جواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران و رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اصل اتفاق را تائید کرد. او نوشت: "دو تن از اعضاء شورا از محل بازدید کردند، با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹خرداد صادر شد! وجود برخی تخلفات محرز است انشاء الله اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد."

با پیگیری شورای شهر، تخلف صورت گرفته در ملک مورد نظر اصلاح شد و طبقه سوم آن با نظارت شهرداری تهران تخریب گردید.

با این حال افکار عمومی ساخت خانه‌ای ۴۰۰۰ متری برای رییس جمهور را عجیب و در این شرایط اقتصادی غیرقابل قبول می‌داند.

گفته شده بود که خانه مذکور در دوران اصلاحات در اختیار رییس جمهور وقت محمد خاتمی قرار داشته است و پس از پایان ریاست جمهوری، خاتمی این ملک را ترک کرده است. حالا حسن روحانی می‌خواهد پس از پایان ریاست جمهوری اش به آنجا نقل مکان کند.

در نهایت انتشار خبر و انتقادات باعث شد که دیروز هم شهرداری تهران و هم نهاد ریاست جمهوری توضیحات جداگانه‌ای در این باره ارائه کنند.

توضیح شهرداری؛تائید تخلف

شهرداری منطقه یک در توضیحاتی درباره ملک مذکور تاکید کرد که این ملک باغ نیست و مجوز آن نیز برای باغ نبوده است.

حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان اینکه ۶ سال پیش مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در جماران صادر شد و در نهایت یک گود ۱۴ متری حفاری شد، گفت: "اما بعد از مدتی این گود به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه نگهبان در زمره گود‌های پرخطر قرار گرفت."

او درباره طرح این ملک گفت: "طرح ارائه شده بصورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده است که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی است و همچنین براساس پهنه ملک، می‌توانستند ۷۰ درصد سطح اشغال داشته باشند؛ اما حدود۶۰ درصد ساخت و ساز داشتند."

موسوی با اشاره به تخلف صورت گرفته در ملک گفت: "در حین اجرای کار، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک "نیم طبقه" برخلاف ضوابط مصوب شدند که عصر روز گذشته، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند"

شهردار منطقه یک تاکید کرد: "این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست؛ اما متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد."

در همین راستا ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران نیز تاکید کرد که ملم مذکور متعلق به حسن روحانی نیست.

ملک حاشیه‌ساز برای روحانی؛ ۴۰۰۰متر در نیاوران؟!سال 96 در مناظره های تلویزیونی انتخابات قالیباف از سند ملک روحانی در شهرک غرب رونمایی کرد که خبرساز شد

ریاست جمهوری تخلف را هم تکذیب کرد!

روز گذشته دفتر ریاست جمهوری با انتشار اطلاعیه‌ای تمام ادعاها و اتفاقات پیرامون ملک مذکور را رد کرد.

در اطلاعیه ریاست جمهوری آمده است: «کاربری ملک مذکور مسکونی و شخصی نبوده و ساختمانی با کاربری اداری است و انتشار خبر ساخت منزل مسکونی برای رئیس جمهور در عین کذب بودن، یک شیطنت آشکار و کاملاً با اغراض مشخص صورت گرفته است

نهاد ریاست جمهوری بر خلاف اعلام شهرداری تهران تاکید کرده که "ساخت این ملک با هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام شده و موضوع تخلف و ساخت خارج از روابط نیز کاملاً فاقد حقیقت است."

در این اطلاعیه انتشار خبر مذکور به کسانی نسبت داده شده است که "که طی سال‌های گذشته برنامه‌ای برای این ملک داشته‌اند" و به هدف خود نرسیده اند و حالا دست به فضاسازی‌هایی اینجنین زده‌اند."

منبع: فرارو

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: