کد خبر: ۲۰۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۰۱ تير ۱۳۹۹
پژوهشگران اثرات داروهای ضد التهاب را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند ایبوپروفن و ناپروکسن و سایر مسکن‌های ضد التهاب می‌تواند بیماران مبتلا به ویروس کرونا را که در بیمارستان بستری‌اند در معرض مرگ قرار دهد.

 قلم‌نیوز: نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که مصرف ایبوپروفن و ناپروکسن ممکن است حال مبتلایان به کوویدـ۱۹ را بدتر کند و خطر مرگ را برای بیماران بستری افزایش دهد.

محققان کره جنوبی می‌گویند گرچه قبلا پژوهش‌هایی درباره ایبوپروفن و آسیب آن به بیماران کرونایی منتشر شده بود، پژوهش‌های جدید داروی ناپروکسن را نیز به ایبوپروفن اضافه می‌کند.

ناپروکسن مسکّن، ضد التهاب و برای تسکین دردهایی نظیر آرتریت، رگ به رگ شدن عضلات یا ضرب‌دیدگی استخوان، کمردرد، نقرس و دردهای قاعدگی کاربرد دارد.

محققان کره جنوبی با بررسی مرگ‌ومیر مبتلایان به ویروس کرونا نشان دادند داروهای مسکن ضد درد خطر مرگ را ۶۵ درصد افزایش داده است.

همچنین نتایج تحقیقات نشان داد داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) ممکن است ۸۵ درصد خطر ابتلا به عوارض جدی قلب یا کلیه را افزایش دهد.

محققان تأکید می‌کنند داروهای این‌چنینی در صورت لزوم باید با دقت و حساسیت بیشتری برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجویز شود.

منبع: فارس
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: