کد خبر: ۲۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹
برخی از فعالان حوزه مبارزه با فساد در نامه‌ای سرگشاده به رئیس قوه قضاییه خواستار تجدید نظر در پرونده محمود صادقی شده اند.

قلم‌نیوز:  در متن این نامه آمده است؛

به نام خدا

جناب آقای حاج سید ابراهیم رئیسی

رییس محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام

یکی از مطالبات فعالین حوزه مبارزه با فساد، امنیت داشتن منتقدان، معترضان و گزارش‌کنندگان فساد موسوم به سوت‌زنان می‌باشد که در مواردی با آنها تحت عناوین مجرمانه برخورد شده‌است. برای نمونه حکم محکومیت آقای دکتر محمود صادقی در دادگاه تجدیدنظر با این امنیت لازم و سیاست‌های جدید اعلام‌شده قوه قضاییه مبنی بر حمایت از افشاکنندگان فساد و حمایت از شفافیت و رویه قضایی دایر بر قابل تعقیب‌نبودن افراد در مقام تظلم‌خواهی تعارض آشکار دارد.

در همین رابطه بخوانید؛

درخواست محمود صادقی از قاضی پرونده اش چه بود؟

بنابراین اینجانبان به عنوان فعالین حوزه مبارزه با فساد، درخواست می‌کنیم این پرونده و موارد مشابه برای رعایت مبانی قانونی و شرعی مورد تجدیدنظر قضایی قرار گیرد.

به استحضار جنابعالی می‌رساند که این تجدیدنظر علاوه بر جلوگیری از آسیب‌ها و تخریب‌های ناشی از اجرای چنین احکامی، بویژه نسبت به یک نماینده فعال مجلس در عرصه شفافیت و مبارزه با فساد در افکار عمومی داخلی و بین‌المللی، موجب قوت قلب فعالین مدنی عرصه مبارزه با فساد در کشور و مانع ایجاد حس ناامیدی و احتمال خطر برای تنبیه و مجازات تلاشگران بی‌مزد و منت و داوطلبانه در این حوزه می‌شود.

اسامی امضاکنندگان:

حسین راغفر

پروانه سلحشوری

محمد میرمحمدصادقی

حسن عابدی‌جعفری

محمدرضا واعظ‌مهدوی

فرشاد مومنی

مجتبی امیری

محسن ایزدخواه

یاشار سلطانی

محمدحسین بادامچی

فواد رمضانی

امیرحسین نوربخش

یاسر عرب

سعید زیباکلام

بهزاد کاظمی

2727

منبع: خبرآنلاین


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: