کد خبر: ۲۰۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
کارشناس صنعت خودرو با بیان این که به واسطه پیش‌فروش‌ها، هیجان بازار فروکش کرده است، گفت: هنوز مشکل اصلی تولید برطرف نشده است.
امیرحسن کاکایی اظهار کرد: با پیش‌فروش خودروسازان، بازار خودرو به رکود رفت و خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد.  

کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه به واسطه پیش‌فروش‌ها، هیجان بازار فروکش کرده است، افزود: از این پس اگر قیمت ارز ثابت شود این موضوع به قیمت خودرو سرایت خواهد کرد.  

وی با بیان اینکه هنوز مشکل اصلی تولید برطرف نشده است، گفت: پراید و پژو ۴۰۵ از خط تولید حذف شدند و اگر استاندارد ۸۵گانه و یورو ۵ اعمال شود قطعا تولید کاهش خواهد یافت و قیمت تمام‌شده افزایش می‌یابد.  

کاکایی خاطرنشان کرد: شرایطی که در قرعه‌کشی لحاظ شده با توجه به کمبودهایی که وجود دارد موارد خوبی است.  

کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر فعالان بازار فقط اقدام به خرید خودرو با قیمت پایین می‌کنند اما فروشنده نیستند.  

وی تصریح کرد: مجموع قرعه‌کشی که تا پایان سال صورت می‌گیرد ۱۰۰ هزار دستگاه است در حالی که تاکنون ۸ میلیون نفر برای خودرو ثبت نام کردند و قطعا این تعداد افزایش می‌یابد. 

اکایی با بیان اینکه تنها راهکار افزایش تولید خودرو است تاکید کرد: تا زمانی که قیمت خودرو دستوری باشد خودروسازان نمی‌توانند جهش تولید داشته باشند و عرضه را افزایش دهند.  

کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه مسئله اصلی در حال حاضر کمبود تولید و قیمت گذاری اشتباه است، گفت: در کشور تورم وجود دارد و اگر اجازه دهیم این تورم موجب رشد تولید شود به دلیل ایجاد ارزش افزوده‌ای که به وجود می‌آورد، پول ملی را تقویت می‌کند. 

منبع: میزان

خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: