کد خبر: ۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۵
آیا کمد لباس شما آنقدر پر است که جای لباس دیگری را ندارد؟


 آیا کمد لباس شما آنقدر پر است که جای لباس دیگری را ندارد؟ آیا زمان آن نیست که از شر برخی از لباس‌های خود راحت شوید؟ کمد لباس شما مانند بدن‌تان احتیاج به پاک‌سازی دارد. در ادامه هفت پیشنهاد برای خالی کردن کمدتان از وسایل غیر ضروری خواهیم داد.


مبارزه علیه لباس‌های یک شکل

داشتن ده زیرشلواری سفید کتان نرمال است، داشتن یک جین تیشرت مشکی یک جور هم قبول. اما یک مجموعه از دامن‌هایی با پولک‌های نقره‌ای، دیگر غیر عادی است. بله، آنها دقیقا مانند هم نیستند: برخی از آنها خیلی کوتا و برخی دیگر تا روی زانو هستند، برخی با پولک‌های کوچک و برخی دیگر با پولک‌های بزرگ‌تر تزیین شده‌اند و ...  در برابر این مشکل باید کاری کرد: شجاع باشید و آنهایی را نگه دارید که واقعا دوست دارید و می‌پوشید. باید در خرید کردن، منطقی‌تر عمل کنید.

لباس‌های یک بار مصرف را فراموش کنید

صادق باشید و به این سوال جواب بدهید: چندبار شده است که یک لباسی را بدون فکر و صرفا چون بامزه بوده است خریده‌اید و بعد هیچ گاه نپوشیده‌اید و فقط در کمدتان خاک خورده است؟ بله مطمئنا آن شلوار چرم قرمز یا آن پیراهن زیبا با کمر بازش را یک بار پوشیده‌اید، اما احتمال زیاد همان یک بار بوده است. بودجه خود را خرج لباس‌هایی نکنید که احتمال چوشیدن آن خیلی کم است.

لباس‌های خانگی

مگر شما به چند دست شلوار، سوییشرت، یونیفرم‌های ورزشی، لباس‌های نخی و خیلی راحت و خلاصه لباس‌های خانگی احتیاج دارید؟ آیا واقعا پنج دست شلوار طرح دار یا همه آن سوییشرت‌های کلاه‌دار و آن ده جفت جوراب بافتنی مورد نیازتان خواهد بود؟ باید بگوییم خیر!
به علاوه، درست است که این لباس‌ها خیلی راحت هستند، اما با پوشیدن آنها اعتماد به‌نفس شما بیشتر نمی‌شود. پس، عزم خود را جزم کنید. نگاهی به کمدتان بیاندازید وتنها آن دسته از لباس‌هایی را نگاه دارید که آن را در جمع می‌توان پوشید و اگر کسی سرزده به دیدن شما آمد، از این که او شما را با آن لباس دیده، خجالت زده نمی‌شوید. همیشه آراستگی خود را حفظ کنید، حتی اگر تنها بر روی کاناپه افتاده‌اید.

خود را از شبح‌های گذشته خلاص کنید

می دانیم، دل کندن از برخی از لباس‌ها بسیار سخت است، اما مد پیوسته در حال تغییر است و خدا را شکر، سلایق ما نیز تغییر می‌کنند. پس جا را برای لباس‌های جدید و گرایش‌های جدید دنیای مد باز کنید. پس یک کیسه زباله بردارید و آن را با این یادبودهای گذشته پر کنید و به غرفه بازیافت محصولات نساجی ببرید و از شرشان خلاص شوید. چون هیچ کس احتیاج به این گونه لباس های شما نخواهد داشت.

با لباس‌هایی که به شما نمی آید، خداحافظی کنید

یک موضوع عجیب در مورد ما انسان‌ها این است که لباس‌هایی را نگاه می‌داریم که به ما اصلا نمی‌آید. لباس‌های خیلی بزرگ، خیلی کوچک، خیلی چسبان، خیلی گشاد: دلیل این موضوع روشن نیست. آن لباس به ما نمی‌آید، به همین سادگی. اما چرا آن را نگاه می‌داریم؟ شاید فکر می‌کنیم که یک روزی معجزه خواهد شد. متاسفانه باید بگوییم آن روز هیچ وقت نمی‌رسد!
اگر این پاکسازی را انجام دهید، یک احساس سبکی خاصی خواهید کرد. شاید از نظر کمی، کمدتان خیلی خلوت و محقر به نظر بیاید، اما از نظر کیفی باشکوه و عالی خواهد بود. کمد شما حاوی ده‌ها لباس است که به شما می‌آید. یک کمد حرفه‌ای که برای شما ساخته شده است.

مترجم: سپیده جلالی


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: