کد خبر: ۱۹۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
شایعه گران شدن گازوئیل توسط برخی از رسانه‌ها و یا پایگاه‌های خبری نه چندان رسمی قوت گرفته است؛ این رسانه‌ها در مطلبی گزارش داده‌اند که سخنگوی دولت در اظهارات اخیرش گفته برای ساماندهی مجدد به وضعیت یارانه‌ها قصد دارد بخشی دیگر از درآمدزایی‌های دولت از این محل را اجرایی کند.
قلم‌نیوز:این رسانه ها نوشته اند: "با گذشت چند ماه از افزایش قیمت بنزین که طبق اعلام دولتمردان ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت به همراه داشت و به ازای آن هر ماه مبلغی به حساب ۶۰ میلیون ایرانی واریز می‌شود، هفته گذشته محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که دولت بار دیگر قصد دارد بخشی از یارانه‌های پیدا و پنهان را برای افزایش منابع دولت حذف کند. شنیده‌ها حاکی از این است که دولت این بار قصد دارد سوخت کاربردی دیگری مانند گازوئیل را برای رسیدن به این هدف با افزایش قیمت مواجه کند.”

پیگیری‌های خبرنگار ایران‌پترونت در این خصوص حاکی است که مقامات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران هیچ دستور و یا ابلاغیه‌ای مبنی بر گران کردن سوخت گازوییل از هیچ نهادی در دولت دریافت نکرده‌اند.

گفتنی است اساسا نه تنها شرکت های متولی زیر مجموعه وزارت نفت در این خصوص نمی توانند تصمیم بگیرند بلکه حتی خود وزارت نفت هم نمی تواند به تنهایی در این مورد اقدام کند.

بر اساس گزارش هایی که در دست است تا کنون هیچ مقام رسمی ای در این خصوص صحبتی به میان نیاورده است.


خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: