کد خبر: ۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۵
رئیس سازمان هواپیمایی اعلام کرد:
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: امسال و سال آینده ۱۶ هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور خواهد شد.
ورود ۱۶ هواپیمای جدید به ناوگان هوایی تا اسفند ۹۶

علی عابدزاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش‌های خوبی در زمینه توسعه صنعت حمل ونقل هوایی صورت گرفته است، گفت:‌ کشورهای مختلفی از جمله ژاپن، برزیل، کانادا و شرکت بویینگ پیشنهادهای خوبی را برای توسعه صنعت حمل و نقل هوایی کشور داده اند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۲۰ فروند هواپیما با عمر حدود ۱۰ تا ۱۵ سال وارد ناوگان هوایی کشور شد، گفت: این سازمان قصد ندارد هواپیما‌های با عمر بالا خریداری کند و اکثر هواپیما ها به صورت اجاره ای است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: امسال و سال آینده ۱۶ هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور خواهد شد که ۹ فروند در سال جاری خواهد بود که با ورود این هواپیماها به کشور در روزهای اوج پرواز، بلیت برای مقصدهای مختلف وجود داشت.

عابدزاده گفت: سفرهای نوروزی امسال ۱۶ درصد در بخش داخلی و یک درصد در بخش خارجی رشد داشت. امسال سفرهای خارجی با مسافت بلند نیز انجام شد.

وی اظهارداشت: شرکت بوئینگ در زمینه های ایمنی پرواز و آموزشی پیشنهادهایی داده است. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین درباره به کارگیری خلبانان جوان گفت: سازمان به لحاظ نیروی انسانی قوی است و به شرکت‌های هواپیمایی دستور داده شده است تا خلبانان فارغ التحصیل را به‌کار گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: