کد خبر: ۱۹۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
حمایت مالی موثر از بخش کشاورزی که از سوی نظام بانکی و با پیشقراولی بانک کشاورزی انجام می‌شود، از نمونه‌های بارز و روشن تامین مالی تولید است و رشد بسیار خوب بخش کشاورزی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که نظام بانکی توانسته است به مسئولیت خود در این زمینه عمل کند .
به گزارش قلم نيوز، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی که در نشست مشترک مسئولان نظام بانکی کشور با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حضور داشت، ضمن بیان مطالب فوق به بیان دغدغه‌ها و مشکلات شبکه بانکی پرداخت و اضافه کرد:

پرداخت تسهیلات بدون محدودیت برای مکانیزاسیون کشاورزی در سراسر کشور، پرداخت تسهیلات و اجرای 1300 هکتار گلخانه در سال 1398، پرداخت هزاران میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح ملی خرید تضمینی گندم و پرداخت بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات طرح توسعه اشتغال روستایی ، فقط بخشی از عملکرد بانک کشاورزی در این زمینه است .

وی افزود: کار بزرگ نظام بانکی که کمتر دیده می‌شود، کارآمدی ابزارها و روش‌های روزآمد تجهیز منابع در مقایسه با سایر بازارهاست . چرا اداعا می کنیم که این ابزارها کارآمدند، چون واسطه‌گری مالی تضعیف شده  وسپرده های سرمایه گذاری بانک ها برای مردم جذاب هستند و قسمت اعظم نقدینگی را تشکیل می دهند تا جایی که حتی بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی با کار موثر در این زمینه توانسته در سال های اخیر به طور متوسط سالانه ۲۰۰ هزار میلیارد ریال منابع جدید تجهیز کند.

خدارحمی تصریح کرد: کار مهم دیگر بانک ها در شرایط سخت اقتصادی سال های اخیر، همراهی با فعالان اقتصادی و تغییر سررسید و امهال مطالبات آن ها است که در این شرایط بسیار مهم است .

مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار داشت: در انجام این مسئولیت ها، ما به میزان خوبی از حمایت و همراهی بانک مرکزی و بخش‌های اقتصادی دولت برخوردار بوده ایم که از این بابت تشکر می‌کنیم .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: