کد خبر: ۱۹۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۱ دی ۱۳۹۸
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به روند رو به رشد تولید اشاره کرد و گفت: ۴۵ هزار واحد تولیدی در ناحیه‌ها و شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد که ۸۰ درصد از این تعداد شامل ٣۶ هزار واحد در زمان حاضر فعال است.
محسن صالح‌نیا روز چهارشنبه در بدو ورود به آذربایجان‌غربی بيان كرد: روند به‌رو به رشدی در ناحیه‌ها و شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد و عملیات ۳۷ هزار واحد تولیدی دیگر نیز در دست اجراست.

وی اضافه کرد: احیای یک‌هزار و ۴٠٠ واحد صنعتی کوچک و متوسط از برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی طی سال جاری بود که تاکنون ٩٠٠ واحد از این تعداد به عرصه تولید بازگشته‌است.

وی ادامه داد: بقیه واحدهای راکد نیز به تدریج وارد چرخه تولید شده و با راه‌اندازی این تعداد واحد تولیدی زمینه اشتغال برای هشت هزار و ۴۴٢ نفر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار خاصی برای احیای این واحدها در نظر گرفته نشده‌است، بیان کرد: با توجه به اینکه مشکل واحدهای راکد متفاوت بوده و بیشتر به مسائل بیمه‌ای، مالیاتی، بانکی و ارزیابی ملکی مربوط است، این مشکل‌ها با مساعدت و همکاری طرفین حل‌وفصل می‌شود.

«صالح‌نیا» اظهار داشت: طی امسال حدود ٢ میلیارد دلار انواع محصولات تولیدی توسط واحدهای کوچک و متوسط شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور صادر شده‌است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تعداد شهرک‌های صنعتی کشور نیز بیان کرد: بیش از ٩٠٠ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور مصوب می‌باشد که حدود ۸٠٠ مورد از آنها فعال است؛ از این تعداد حدود ۴٠٠ مورد ناحیه صنعتی و مابقی شهرک صنعتی است.

«صالح‌نیا» صبح امروز، چهارشنبه وارد ارومیه شد و جهت کلنگ‌زنی ناحیه صنعتی «تازه‌شهر» سلماس به این شهرستان سفر کرد؛ وی همچنین در این سفر یک روزه برخی از مشکلات ناحیه‌ها و شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به شمار می رود.
بر اساس آمارها در مجموع حدود ۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور وجود که ۹۳ درصد از آنها را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: