کد خبر: ۱۹۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۰۹ دی ۱۳۹۸
بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن و ساختمان با فاصله قابل توجه نسبت به سایر بانک های عامل، پیشتاز شناخته شد.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سهم بانک مسکن از مجموع تسهیلات اعطا شده از سوی شبکه بانکی به بخش مسکن و ساختمان مورد بررسی قرار گرفت. بررسی جزییات آمار تسهیلات پرداختی به بخش مسکن و ساختمان در هشت ماهه نخست سال جاری نشان می دهد: بیش از نیمی از تسهیلات پرداخت شده از سوی شبکه بانکی به بخش مسکن و ساختمان به لحاظ تعداد از طریق شعب بانک مسکن به متقاضیان ساخت، خرید و تعمیر واحدهای مسکونی اعطا شده است.
کارنامه تسهیلات پرداختی به بخش مسکن و ساختمان حاکی از آن است که طی هشت ماهه نخست سال جاری، شبکه بانکی و موسسات اعتباری مجموعا ۷۲۴ هزار و ۲۵۵ فقره انواع تسهیلات ساخت، خرید و تعمیر(جعاله) به بخش مسکن و ساختمان پرداخته شده است. آنطور که این کارنامه نشان می دهد از این تعداد ۳۶۳ هزار و ۶۱۹ فقره تسهیلات معادل ۵۰.۲ درصد از سوی بانک مسکن به متقاضیان سراسر کشور پرداخته شده است.
ارزش ریالی تسهیلات ارایه شده از سوی بانک مسکن نیز در میان بانک ها و موسسات اعتباری پیشتاز بوده است. به طوریکه از مجموع ۳۹ هزار و ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات اعطایی به بخش مسکن ۱۵ هزار و ۹۷۶ میلیارد تومان معادل ۴۰.۸ درصد سهم بانک مسکن بوده است.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن طی سال های اخیر با تدارک یک سبد تسهیلاتی ویژه و متنوع سهم مهمی در خانه دار کردن اقشار مختلف متقاضیان خرید مسکن داشته است. یکی از مهم ترین تسهیلات پیش بینی شده برای این بخش از سوی این بانک، صندوق پس انداز مسکن یکم است که طی سال ها بالاترین سقف تسهیلات خرید مسکن در شبکه بانکی محسوب می شود. یکی از مهم ترین مزایای این نوع تسهیلات برای خانه دار کردن خانه اولی ها نرخ سود تک رقمی پیش بینی شده برای آن معادل ۶ درصد در بافت فرسوده و ۸ درصد در سایر نقاط شهری است. البته سبد تسهیلاتی بانک مسکن برای خریداران به این صندوق محدود نمی شود. تسهیلات اوراق حق تقدم که امکان اخذ تسهیلات به صورت آنی را برای خریداران فراهم می کند و اخیرا با تصمیم شورای پول و اعتبار سقف آن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده از دیگر تسهیلات اعطایی از سوی این بانک است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: