کد خبر: ۱۹۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۷ دی ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با توسعه و تکمیل فرآیند تولید در مس سونگون، این مجتمع 20 درصد از بازار صادرات شرکت مس را به خود اختصاص خواهد داد. وی افزود: در فاز نخست با تولید 100 هزار تن محصول نهایی، این هدف را طی چند سال آتی محقق خواهیم کرد.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، اردشیر سعدمحمدی افزود: تا 5 سال آینده 2.5 میلیون تن به بازار تقاضای مس در دنیا اضافه می‌شود.
وی اعلام کرد: بر مبنای این تقاضا، شرکت مس برنامه‌ریزی کرده است تا با انجام طرح‌های توسعه بخشی از این میزان تقاضای جهانی را پوشش داده و ظرفیت تولید را به 500 هزار تن در سال افزایش دهد.
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با بیان این‌که به‌رغم تحریم‌ها، تقاضای بازار مس دنیا برای محصولات شرکت مس به دلیل کیفیت بالا محصول بسیار است، گفت: عیار مس جهانی در بهترین حالت 99،99 درصد است درصورتی‌ که ما در ایران توانایی تولید عیار 99،999 درصد را داریم.
سعدمحمدی ادامه داد: برای تحقق این هدف و افزایش تولید، نیاز به گسترش اکتشافات در استان داریم.

رعایت بالاترین سطح الزامات زیست‌محیطی در توسعه سونگون

وی گفت: در این زمینه نیازمند کمک و همراهی مسئولان هستیم تا با رعایت بالاترین الزامات زیست محیطی، مناطق اکتشافی را گسترش دهیم.
مدیرعامل شرکت مس در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مسائل زیست محیطی بر اساس آخرین تکنیک‌های به روز و فنی در مجتمع مس سونگون انجام می‌شود.
وی با اشاره به عملیاتی شدن فاز سوم مس سونگون و آغاز عملیات تکمیل چرخه تولید در مجتمع سونگون گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها ظرف چهار سال آینده، شاهد رشد اقتصاد در این منطقه باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: