کد خبر: ۱۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸
هشدار دبیر کل سندیکای بیمه گران
دبیر کل سندیکای بیمه گران هشدار داد : اگر بنا باشد به اصطلاح اینگونه گوشواره‌ها به صنعت بیمه آویزان شود، این صنعت قادر نخواهد بود وظیفه و مسئولیتی که بر گردن آن نهاده اند را انجام دهد و دیگر کسی سراغ خرید بیمه عمر و زندگی نخواهد رفت.

سیدمحمد کریمی ، دبیر کل سندیکای بیمه گران درباره تناقض موجود درباره افزایش سهم بیمه‌های زندگی به ۵۰ درصد و رسیدن ضریب نفوذ به ۷ درصد در برنامه ششم توسعه با پیش نویس لایحه قانون مالیات‌های مستقیم و خارج شدن بیمه‌های زندگی از شمول معافیت‌های مالیاتی گفت: افزایش ضریب نفوذ یکی از موارد هدفگذاری روز بیمه و همایش بیمه و توسعه است و واقعیت نیز این است که اگر به بیمه‌های زندگی ورود پیدا نکنیم، ضریب نفوذ پیش بینی شده در برنامه ششم تحقق پیدا نخواهد کرد.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته نیز ۵۰ درصد از ضریب نفوذ بیمه به رشته بیمه‌ زندگی مربوط می‌شود، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا هم بحث معافیت‌های مالیاتی در رشته بیمه زندگی سالیان سال است که در حال اجراست و در ایران نیز تاکنون این موضوع اجرا می‌شده است اما در لایحه پیشنهادی این موضوع از شمول معافیت‌های مالیاتی خارج شده است.

کریمی با اشاره به مطرح شدن این موضوع با رییس کل سازمان امور مالیاتی، اظهار داشت: این لایحه هم اکنون در مجلس است و ما هم از نمایندگان مجلس درخواست داریم و پیگیری هم خواهیم کرد. اگر قرار است افزایش ضریب نفوذ که تکلیف خود نمایندگان مجلس بر صنعت بیمه است، محقق شود، بیمه‌های زندگی باید از مالیات معاف باشند.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد به اصطلاح اینگونه گوشواره‌ها به صنعت بیمه آویزان شود، این صنعت قادر نخواهد بود وظیفه و مسئولیتی که بر گردن آن نهاده اند را انجام دهد و دیگر کسی سراغ خرید بیمه عمر و زندگی نخواهد رفت.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران تصریح کرد در صورت تصویب لایحه مالیات‌های مستقیم و خروج بیمه زندگی از شمول معافیت‌های مالیاتی، نه تنها افزایش ضریب نفوذ بیمه نخواهیم داشت بلکه این موضوع متوقف شده یا کاهش خواهد یافت که در هر صورت به ضرر مردم است.

کریمی گفت: شاید رقم مالیاتی که برای اخذ از بیمه‌های زندگی در کلان کشور در نظر گرفته شده، رقم ناچیزی باشد اما این موضوع برای صنعت بیمه و آسایش مردم بسیار بالا و مهم است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: