کد خبر: ۱۸۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
شرکت مس آنتوفاگاستا اعلام کرد: پیش بینی تولید مس سال 2019 میلادی این شرکت به دلیل درگیری ها در کشور شیلی کاهش خواهد یافت.
به گزارش قلم نيوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ آشوب های چند روزگذشته منجر به اختلال در روند تامین مواد اولیه معدن لاس پلامبرز و آسیب به تجهیزات آن شد. از این رو شرکت مس آنتوفاگاستا Antofagasta Plc از کاهش تولید مس این شرکت طی سال جاری میلادی خبر داد.

آنتوفاگاستا پیش از این میزان تولید فلز سرخ را طی سال 2019 میلادی 750هزار تا 790هزار تن اعلام کرده بود که با توجه به شرایط کنونی آن را به 750هزار تا 770هزار تن کاهش داده است.

علاوه برآنتو فاگاستا، شرکت معدنی BHP Billiton نیز طی آشوب های اخیر در شیلی تحت تاثیر قرارگرفته و بنابر اعلام این شرکت اتحادیه کارگران نصف روز کار را تعطیل کردند.

آنتوفاگاستا بزرگترین تولیدکننده مس جهان است که تولیدات آن در بخش انرژی، ساخت وساز و خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

سانتیاگو پایتخت شیلی از جمعه 26 مهرماه سال جاری تا کنون درگیر اعتراضات و آشوب های مردمی در واکنش به افزایش هزینه های حمل و نقل است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: