کد خبر: ۱۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی: امروز در ساخت عمده پره های ثابت و متحرک توربین های گازی به خودکفایی در داخل کشور رسیده‌ایم و به تمامی نیروگاه‌های کشور ابلاغ کرده ایم که هیچ نیروگاهی در تأمین تجهیزات مورد نیاز خود اجازه خرید از خارج از کشور را ندارد.
محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم رونمایی از دو طرح دانش بنیان در پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: بر اساس اسناد راهبردی وزارت نیرو در زمینه توسعه فناوری و داخلی سازی قطعات و تجهیزات در صنعت برق، توافق نامه ای بین شرکت تولید نیروی برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو به امضا رسیده که بر اساس آن 17 سند همکاری مشترک امضا شد.

وی افزود: شرکت برق حرارتی با توجه به توانمندی های پژوهشگاه نیرو، این نهاد علمی را برای مدیریت پژوهش در صنعت برق حرارتی انتخاب کرد و در مجموع 17 سند امضا شده فی مابین، 50 پروژه اولویت دار استحصال و تدوین شد که هر کدام کمیته راهبردی و مدیریت پروژه دارند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: پروژه سامانه مدیریت بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی CM یکی از این 50 پروژه بوده که امروز با حضور وزیر نیرو رونمایی شد و این پروژه با همکاری شرکت های دانش بنیان و مدیریت پژوهشگاه نیرو به ثمر نشست.

وی ادامه داد: با احداث مرکزی در شرکت برق حرارتی و پیاده سازی این سامانه، مرکزی برای مدیریت یکپارچه نیروگاه‌های کشور ایجاد شده که می تواند در ارتقای سطح بهره برداری بهینه از واحدهای حرارتی موثر واقع شود.

طرزطلب همچنین به راه‌اندازی سامانه یکپارچه ای برای طرح‌های تحقیقاتی برق حرارتی اشاره کرد و گفت: فقط در 6 ماهه نخست امسال، 121 طرح تحقیقاتی در این سامانه ثبت شده که از این تعداد، 85 طرح تأیید شده و برای اجرایی شدن آنها 7 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزود: امروز در ساخت عمده پره های ثابت و متحرک توربین های گازی به خودکفایی در داخل کشور رسیده‌ایم و به تمامی نیروگاه‌های کشور ابلاغ کرده ایم که هیچ نیروگاهی در تأمین تجهیزات مورد نیاز خود اجازه خرید از خارج از کشور را ندارد، مگر آنکه نیاز خود را به شرکت برق حرارتی اعلام کند و مشابه آن در داخل کشور تولید نشود و با مجوز شرکت برق حرارتی، اقدام به خرید خارجی کند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: در 18 ماهه گذشته برای تأمین تجهیزات نیروگاهی 700 میلیارد توملان قرارداد داخلی با شرکت های ایرانی بسته شد که اگر می خواستیم این مقدار تجهیزات را از خارج از کشور تأمین کنیم، نیازمند 1100 میلیارد تومان هزینه بودیم.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: