کد خبر: ۱۸۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل منطقه آزاد ارس در گفت و گوی اختصاصی با قلم:
رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار "قلم" گفت: مناطق آزاد باید فرودگاه مستقل داشته باشد که دراین خصوص هیات دولت سازمان محیط زیست را متعهد کرده است که این فرودگاه آماده است تا در کمیته فضایی کشوری برود .

فرودگاه ارس یک گام به احداث نزدیک تر شد

ماجرای احداث فرودگاه در منطقه آزاد ارس که از چهارسال گذشته دردستور کار منطقه آزاد ارس قرار گرفته بود و و این منطقه برای رشد و توسعه گردشگری و فراهم نمودن زیرساخت های صنعتی احداث فرودگاه را امری ضروری می دانست بالاخره پس از کش وقوس های مختلف به نتیجه رسید .

این مسئله که تبدیل به یک مسئله پرچالش و مسئله ساز شده بود با سنگ اندازی های سازمان های مختلف مواجه شده بود که البته بعد از عدم موافقت کمیته دائمی امور فضایی کشور در اواخر سال 93 موضوع اخذ مجوز فرودگاه ارس با پیگیری های مشاور رییس جمهوری و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیرعامل منطقه آزاد ارس یک قدم به آغاز عملیات احداث نزدیک شد اما بعدا با مخالفت سازمان محیط زیست مواجه شد که خوشبختانه آخرین خبرها حاکی از موافقت این سازمان و نزدیک ترشدن به اجرایی شدن این طرح است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس درگفتگوی اختصاصی با قلم نیوز دراین باره گفت: براساس مصوبه اخیر هیات وزیران سازمان محیط زیست متعهد به جانمایی فرودگاه شد که دراین مصوبه مسائل زیست محیطی درنظرگرفته شده که درقدم بعدی باید در کمیته فضایی وزارت راه مطرح و تصویب شود .

محسن نریمان به ضرورت داشتن منطقه آزاد ارس به داشتن فرودگاه اشاره کرد و گفت: مناطق آزاد باید فرودگاه مستقل داشته باشد که دراین خصوص هیات دولت سازمان محیط زیست را متعهد کرده است که این فرودگاه آماده است تا در کمیته فضایی کشوری برود . 

منبع: قلم نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: