کد خبر: ۱۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸
به گزارش بیمه مرکزی ایران
شورای عالی بیمه مجوز کارگزاری‌های آنلاین (برخط) را ابلاغ کرد که بر اساس آن، امکان بازاریابی و فروش آنلاین برای مؤسسه های بیمه، نمایندگان و کارگزاران رسمی آنها فراهم می‌شود.

توسعه فناوری‌های جدید، باعث خروج صنعت بیمه از شکل سنتی و افزایش استقبال از ابزارهای جدید بیمه‌ای شده و در این ارتباط فعالیت‌های آنلاین رو به گسترش است.  

به گزارش بیمه مرکزی ایران، شورای ‌عالی بیمه به تازگی به استناد ماده ۱۷ و در اجرای ماده ۶۸ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، آیین نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را اصلاح و تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه، پروانه کارگزاری(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین)، مجوزی است که به کارگزار بیمه حقوقی و یا سایر اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط مقرر در این آیین‌نامه، توسط بیمه مرکزی صادر می‌شود.

براساس تصویب شورای عالی بیمه، کارگزاری های آنلاین می توانند در بخش هایی مانند «ایجاد امکان مقایسه و ارایه مشاوره آنلاین در زمینه نرخ و شرایط خدمات بیمه به متقاضی خدمات بیمه‌ای» فعالیت کنند.

همچنین بازاریابی و امکان فروش آنلاین در رشته‌های بیمه‌ای برای مؤسسه های بیمه، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی بیمه برابر این مصوبه فراهم می شود.

فراهم شدن امکان واریز آنلاین حق بیمه بوسیله اتصال به سیستم‌های مالی موسسه بیمه نیز از بخش‌های دیگر این مصوبه است.

شرایط لازم برای اعطای پروانه و کد فعالیت به کارگزاری برخط (آنلاین)، نحوه تبادل اطلاعات بین بیمه مرکزی و موسسه بیمه و کارگزار برخط (آنلاین) و سایر موضوع های مربوط با فعالیت کارگزاران برخط (آنلاین) توسط بیمه مرکزی ایران تهیه و ابلاغ خواهد شد.

همچنین کارگزار(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین) مشمول سایر احکام مقرر در آیین‌نامه کارگزاران رسمی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: