کد خبر: ۱۷۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۰۶ مهر ۱۳۹۸
کیفیت هوای پایتخت بعدازظهر امروز (شنبه) با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۴۴ از نظر ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون، برای گروه‌های حساس (بیماران از جمله قلبی و ریوی) ناسالم شد.
از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این در حالی است که میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز ۷۰ و در شرایط سالم بوده است.

در  ۲۴ ساعته گذشته نیز آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و نیتروژن به ترتیب بر روی شاخص ۹۲ و ۹۱ قرار داشت.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۱۵) با شاخص ۱۲۴، ‌شهرداری (منطقه ۱۱) با شاخص ۱۱۹ و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۱۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۵۵، اقدسیه (منطقه ۱)با شاخص ۶۰، شهرداری (منطقه ۲۲) با شاخص ۶۱ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: