کد خبر: ۱۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
یک استارتاپ انگلیسی دستگاهی تولید کرده که می‌تواند برای نجات ماجراجویان مورد استفاده قرار گیرد.
 به نقل از گیزمگ، یکی از وسایلی که برای ماجراجویان طبیعت الزامی است، حمل چراغ قوه است.  ولی برخی از این دستگاه‌ها دست‌وپاگیر هستند.

در این راستا یک استارتاپ انگلیسی به نام "Infinite Media Dynamics" دستگاهی به نام "هیرو"(Hero) به معنی قهرمان ساخته که به اندازه فلفل‌دان است و استفاده از آن هیچ هزینه‌ای برای صاحبش ندارد.

 این دستگاه در هرجای دنیا و بدون نیاز به تلفن هوشمند و یا خدمات تلفنی قابل استفاده است.

اگر صاحب دستگاه آسیب ببیند، گم شود و یا در خطر باشد، می‌تواند به راحتی سوئیچ دستگاه را بچرخاند و آن را فعال کند تا به این ترتیب یک سیگنال منتشر شود که توسط یک شبکه ماهواره‌ای جست‌وجو و نجات در سراسر جهان دریافت می‌شود و فرد نجات پیدا می‌کند.

از آنجا که این شبکه توسط دولت بسیاری از کشورهای جهان تامین مالی شده است، استفاده از آن هیچ هزینه‌ای برای کاربر ندارد.

پس از دریافتن سیگنال، موقعیت مکانی کاربر و اطلاعات شخصی آن به طور خودکار روی یک مرکز هماهنگی نجات نمایش داده می‌شود تا کارمندان آن مرکز با تیم‌های جست‌وجو به نجات فرد بروند.
در نهایت یک سیگنال تایید به دستگاه هیرو ارسال می‌شود تا یک چراغ "ال‌ای‌دی"(LED) آبی رنگ در دستگاه روشن شود و فرد آسیب دیده دریابد که امدادگران به نجات وی می‌روند.

نکته قابل توجه راجع به این دستگاه این است که در صورت برخورد شدید می‌تواند سیگنال‌های نجات را به ماهواره ارسال کند. این قابلیت برای زمانی به دستگاه اضافه شده که شاید کاربر نتواند خودش دکمه ارسال سیگنال را بزند.

دستگاه هیرو ۶۵ گرم وزن دارد، تا عمق ۶۵ متری ضد آب بوده و در محدوده دمایی ۵۵- تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد دوام می‌آورد.

عمر باطری دستگاه ۲۴ ساعت برای انتقال سیگنال کار می‌کند و اگر از آن استفاده نشود، تا ۱۰ سال عمر دارد.

قیمت خرده فروشی این محصول ۲۸۵ دلار اعلام شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: