کد خبر: ۱۷۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸
مدیر تیم های ملی کشتی آزاد با تاکید بر لزوم حمایت از ورزشکاران مدال آور ایران، گفت: باید فکری اساسی برای حمایت از ورزشکاران صورت گیرد.
 محسن کاوه در حاشیه تمرینات تیم‌های ملی کشتی آزاد در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت آزادکاران اعزامی ایران به رقابت های قهرمانی جهان، اظهار کرد: روزهای آخر تمرینات ملی پوشان است و کشتی گیران ریکاوری قبل مسابقات را آغاز کرده‌اند، در کنار آن نیز مرور تکنیک، تاکتیک و آنالیز حریفان نیز در دستور کار است.

وی در خصوص بازدید وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم‌های ملی کشتی گفت: حضور مسوولان قطعا از نظر روحی تاثیرگذار است اما به شرطی که از ملی پوشان حمایت شود. با این وجود کشتی‌گیران نشان داده‌اند که همیشه با حداقل‌ها به حداکثر رسیده‌اند و امیدوارم رقابت‌های جهانی قزاقستان که آغازی برای المپیک 2020 توکیو است را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی تصریح کرد: اگر سهمیه‌های کشتی را به طور کامل بگیریم، فرصت خوبی داریم تا برای المپیک برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و اگر این مهم انجام نشود باید برنامه‎ریزی را تغییر دهیم. امیدوارم که کشتی بیشترین سهمیه را بگیرد تا فرصت کافی برای آماده‌سازی تا المپیک را داشته باشیم.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت: کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در این مدت خوب کار کرده‌اند و یکی از قاعده‌ها و اصول ورزش جوان‌گرایی است که به طور حتم تاثیرگذار خواهد بود. باید جوان‌گرایی انجام شده در هر دو تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی را به فال نیک بگیریم و مهم این است که به جوانان اعتماد کنیم تا نقطه قوتی برای تیم ملی باشند.

وی در خصوص مشکلات مالی کشتی‌گیران نیز گفت: کسی که وارد کشتی می‌شود همیشه با آن درگیر خواهد بود به طوری که شاید نتواند به درس، کار و زندگی برسد و از سوی دیگر فدراسیون نیز منابع مالی کافی را ندارد که بتواند حمایت لازم را از آنها داشته باشد. یکی از منابع مورد حمایت از کشتی‌گیران لیگ است که امسال وضعیت بهتری پیدا کرده و امیدوارم که در سال‌های آینده نیز بهتر شود.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد تصریح کرد: اعتقاد دارم که باید فکر اساسی برای قهرمانان ورزشی کرد. زمان آن رسیده که مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب کند که اگر ورزشکاری در سطح جهانی یا المپیک مدال می‌گیرد مزایا و حقوقی را برایش در نظر بگیرند و یا اینکه مانند گذشته در یکی از ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها استخدام شوند. کشتی گیران از قشر ضعیف جامعه هستند و حتی برخی از کشتی‌گیران جوان و یا نوجوانانی که به اردو دعوت می‌شوند برای رفتن به شهر یا روستای خود نیز پول کرایه ماشین ندارند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در خصوص ارزیابی خود از نمایندگان کشتی آزاد در پیکارهای قهرمانی جهان گفت: باید بپذیریم با سرمایه‌گذاری که کشوهای مختلف جهان در کشتی انجام داده‌اند کار بسیار سختی را پیش رو داریم. یونس امامی با سال قبل تفاوت دارد و باید امسال حقش را از مسابقات جهانی بگیرد. جوانی مانند امیرمحمد یزدانی نیز از آزادکاران جوانی است که باید در میدان بزرگ خودش را نشان دهد. همچنین به رضا اطری و بهنام احسانپور امید زیادی داریم و حسن یزدانی نیز به عنوان برند کشتی ایران از امیدهای کسب مدال در رقابت‌‎های قهرمانی جهان است.

وی با تاکید بر اینکه کشورها نگاهشان فقط به المپیک است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها آزادکاری مانند دیوید تیلور را که آسیب دیده است را برای المپیک حفظ می کنند به دلیل آنکه المپیک برایشان مهمتر است. همه مدعیانی هم که امسال در مسابقه‌های جهانی حضور دارند، هدف و نگاهشان فقط المپیک است. کشتی ایران در یک سال گذشته سخت ترین شرایط را پشت سر گذاشت. استعفای رسول خادم و بعد از آن دوران سرپرستی و همچنین حاشیه‌ها و اختلافات قبل از برگزاری انتخابات سبب شد که برنامه ریزی خوبی انجام نشود. در حالی که رقابت‌های قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک در پیش است و کشتی باید با برنامه‌ریزی بهتری حضور یابد اما رییس فدراسیون تنها 2 ماه است که آمده و آن هم در شرایطی که با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

کاوه درباره مشکلات داوری که ممکن است در پیکارهای جهانی قزاقستان، نمایندگان ایران را با مشکل مواجه کند، گفت: قزاقستان با صرف هزینه‌های زیاد میزبانی جهانی قبل از المپیک را می‌گیرد و به طور حتم از این فرصت استفاده بهینه خواهد کرد. از سوی دیگر «تورلیخانف» همه کاره کشتی آسیا، ورزش قزاقستان و عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی است و همه این موارد دست به دست هم می‌دهد که از هم اکنون جدال نابرابری را داشته باشیم اما ملی‌پوشان کشتی ایران باید کاری کنند که مسائل داوری مشکلی برایشان ایجاد نکند. به طور حتم کشورهای تازه استقلال یافته شوروی در کنار روسیه در چنین مسابقاتی در کنار هم قرار دارند و از یکدیگر حمایت می‌کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: