کد خبر: ۱۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۱ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست هم‌اندیشی با فعالان بازار سرمایه:
سهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی باید بیش از میزان فعلی باشد. از طرف دیگر یکی از مهمترین راه‌های کنترل نقدینگی، فعالیت این بازار است؛ بر این اساس باید منابع مالی موجود را به سمت آن هدایت کنیم.

به گزارش قلم نیوز به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست هم اندیشی با فعالان بازار سرمایه، عنوان کرد: خدا را شاکریم که در خانواده بازار سرمایه شکافی وجود ندارد و این بازار در شرایط مطلوبی قرار دارد.

فرهاد دژپسند اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های مطرح شده اهالی بازار سرمایه موضوع مالیات‌ها بود. در این رابطه باید با کمک یکدیگر، دامنه بهینه مالیاتی بازار سرمایه را تعیین کنیم. در نظر داشته باشید که رویکرد مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی در این خصوص مثبت است.
وی ادامه داد: البته موضوع مالیات باید از طریق مجلس شورای اسلامی تعین تکلیف شود.

فرهاد دژپسند ضمن اشاره به تقدیر رییس جمهور از دکتر شاپور محمدی، افزود: عملکرد رییس سازمان بورس در مسیر توسعه بوده است. در این نشست رییس جمهور از مدیریت رییس سازمان و نیز از جایگاه فعلی بازار سرمایه هم تقدیر کرد.

وزیر اقتصاد با اشاره به اهمیت بازار سرمایه در اقتصاد ملی، تاکید کرد: سهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی باید بیش از میزان فعلی باشد؛ از طرف دیگر یکی از مهمترین راه‌های کنترل نقدینگی، فعالیت این بازار است که باید منابع مالی را به سمت آن هدایت کنیم.

وی تصریح کرد: در این مسیر مهمترین اقدام فرهنگ سازی و آموزش است؛ بنابراین باید با آموزش، مسیر ورود به بازار سرمایه را هموار کنیم.

دژپسند به ضرورت افزایش میزان تامین مالی بخش مولد اقتصاد از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و ادامه داد: بورس باید برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی آمادگی لازم را داشته باشد؛ در این راستا، تامین مالی بخش مولد اقتصاد یکی از رسالت‌های این بازار است.

وی با بیان اینکه توسعه و تعمیق بازار سرمایه از وظایف مهم فعالان اقتصادی است، توضیح داد: شورای عالی بورس تمام تلاش خود را برای توسعه بازار سرمایه به کار خواهد گرفت و من اطمینان دارم مجموعه فعلی بازار سرمایه در مسیر توسعه حرکت می کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: