کد خبر: ۱۷۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
زنگ درب هوشمند شرکت زیر مجموعه گوگل موسوم به "نست"(Nest) اکنون قادر است رسیدن بسته‌های پستی و سفارشات آنلاین را به صاحبخانه خبر دهد تا دیگر کسی نگران مرجوع شدن سفارش خود نباشد.
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، انتظار کشیدن برای رسیدن بسته پستی و سفارش‌های اینترنتی به خانه می‌تواند عصبی کننده باشد، چرا که آمدن یک پیام از پست یا سایت سفارش گیرنده مبنی بر ارسال مرسوله کافی نیست و تا سفارش به درب خانه نرسد و تحویل گرفته نشود، خیال آدم راحت نمی‌شود، چرا که ممکن است حتی بسته را پشت درب بگذارند اما شخص دیگری آن را بردارد. اکنون گوگل می‌خواهد این نگرانی‌ها را مرتفع کند.

این غول فناوری در حال تجهیز زنگ درب‌های هوشمند خود موسوم به "نست" به یک فناوری تشخیص بسته در ایالات متحده است.

بدین صورت هنگامی که یک بسته به درب خانه برسد، کاربر یک هشدار دریافت خواهد کرد و یک هشدار دیگر هم زمانی دریافت می‌کند که شخص دیگری جز کاربر سفارش دهنده بسته را برمی‌دارد یا تحویل می‌گیرد.

بدین ترتیب می‌توان نظارت و اطلاع کاملی از رسیدن و دریافت بسته‌ها داشت.

این ویژگی تا پایان روز ۲۷ اوت در دسترس قرار می‌گیرد و به شکل پیش فرض فعال می‌شود، اما می‌توان آن را از طریق برنامه "نست" خاموش کرد.

البته باز هم این یک روش مقابله مطمئن و ۱۰۰ درصدی در برابر سارقان نیست، اما به هر حال می‌تواند پیشگیرانه باشد.

بنابراین اگر پای یک بسته مهم در میان است، کاربر باید حتما یک نفر را در خانه مامور دریافت آن کند تا مجبور نباشد تمام مدت جلوی درب خانه را نگاه کند تا کسی آن را برندارد. البته این ویژگی حداقل می‌تواند به کاربر کمک کند تا از دزدیده شدن بسته خود باخبر شود و شاید چهره دزد را ببیند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: