کد خبر: ۱۶۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۵ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی حمایت از ۱۶۰ طرح پژوهشی محققان کشور را تایید کرد.
به گزارش معاونت علمی  وفناوری ریاست جمهوری، ۱۶۰ طرح پژوهشی در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تایید شد، این کمیته هر ماه طرح‌های تصویب شده در کارگروه‌های صندوق را مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت پس از ارزیابی@ طرح‌های دارای اولویت را تصویب می‌کند.

از این تعداد طرح تایید شده، ۵۵ رساله دکتری، ۳۵ طرح پسا دکتری و ۷۰ طرح پژوهشی مورد حمایت قرار می‌گیرد که حوزه‌های مختلف همچون پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی، علوم پایه، محیط زیست، سلامت و اقلیم را شامل می‌شود.

انجام طرح پژوهشی توسط محققان و متخصصان کشور یکی از مسیرهایی است که پیشرفت را برای کشور به ارمغان می‌آورد، زیرا با این اقدام شاهد ورود دستاوردهای فناورانه و علمی این تحقیقات به جامعه هستیم، صندوق نیز با راه‌اندازی کارگروه‌های مختلف در حوزه‌های علمی در این مسیر قدم گذاشته است تا با حمایت از پژوهشگران کشور انجام این فعالیت‌ها با سرعت انجام شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: