کد خبر: ۱۶۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
در چارچوب آماده‌سازی فضانوردان سفینه "استارلاینر" برای پروازهای آینده به ایستگاه فضایی بین المللی، تمرین‌های فشرده‌ای توسط فضانوردان ناسا و گروه‌های پشتیبانی در "کیپ کندی" در حال اجرا است.
این تمرین روز گذشته مربوط به آماده‌سازی فضانوردان و تیم‌های پشتیبانی برای فرار سریع از سکو در صورت بروز حادثه غیرمنتظره بود و نیروهای اورژانس روش‌های نجات فضانوردان و گروه‌های فنی در محل پرتاب را تمرین کردند.

در صورت بروز وضعیت اضطراری در روز پرتاب، فضانوردان و گروه‌های پشتیبانی باید هرچه سریع‌تر از سکوی پرتاب دور شوند. تمرین دیروز به منظور اعتبارسنجی امکانات فرار از برج و میزان دسترسی خدمه به تجهیزات ایمنی طراحی شده است. سامانه فرار شامل تجهیزاتی است که می‌تواند فضانوردان را از ارتفاع تقریباً 60 متری در بالای موشک به نقطه امن اولیه برساند. در این محل امکانات معاینه فوری مقدماتی وجود دارد و بلافاصله بعد از یک معاینه سریع، آنها باید به فاصله‌ای کاملا امن برده شوند. تیم‌های امداد و نجات در این مرحله آماده یاری‌رسانی به فضانوردان و گروه پشتیبانی زمینی هستند.

در این تمرین، فضانوردان ناسا، جاش کاسادا که هم اکنون به عنوان فضانورد جانشین در حال آموزش پرواز با خدمه سفینه استارلاینر است، اریک بو فضانورد ناسا به همراه جاسمین مقبلی فضانورد در حال آموزش ناسا شرکت داشتند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: