کد خبر: ۱۶۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
مدیرعامل خانه موسیقی در جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره سند موسیقی، جشنواره موسیقی جوان را را یکی از معتبرترین رویدادهای هنری دانست.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیش نویس سند موسیقی مرور شد و سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری؛ مدیر کل دفتر موسیقی و اعضای کمیسیون، نظرات و پیشنهادهای خود را درباره پیش نویس سند طرح کردند و مقرر شد پس از جمع بندی نظرات، سند تدوین و نهایی و برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شود.

محمدحسین ایمانی خوشخو، رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه ابراز امیدواری کرد با تدوین سند موسیقی، سند سینما و موسیقی در شورای عالی بررسی و با تصویب آن ناهماهنگی هایی که در این حوزه وجود دارد برطرف شود.

سند موسیقی بصورت پیش‌نویس سه سال پیش در کمیسیون هنر و معماری شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با مشارکت تعدادی از هنرمندان موسیقی تهیه شده بود اما تا چندی قبل مسکوت مانده بود. سند اصول و سیاست‌های موسیقی کشور مشهور به «سند موسیقی» یکی از برنامه های دارای اولویت بخش فرهنگی هنری دولت یازدهم بود که چندی پس از روی کارآمدن دولت حسن روحانی توسط حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری و مدیر مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در رسانه ها مطرح شد. این سند یکی از راهبردی ترین و قانونمندترین اسناد دولتی برای رفع مشکلات پیش روی هنر موسیقی می‌دانند که به گفته دست‌اندرکارانش، بخش گسترده ای از فعالیت های موسیقایی کشور را دربرگرفته و می تواند در چارچوبی نظام‌مند تا سال ها در جریان فعالیت های اجرایی موسیقی کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به جشنواره زدگی در هنر گفت: یکی از آسیب های امروز هنر، جشنواره زدگی و تعدد جشنواره هاست اما در میان این جشنواره های فراوان، رویدادها و جشنواره هایی هستند که بسیار اهمیت دارند و برای هنر مؤثرند. جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از این جشنواره هاست که در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی ردیف دستگاهی و موسیقی کلاسیک برگزار می‌شود و بیش از 100 هنرمند و استاد شاخص داوری آن را برعهده دارند.

حضور حدود 800 جوان در این جشنواره نشان می دهد فردای موسیقی روشن و درخشان است. جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نیز از جمله این رویدادهاست که به صورت کارگاهی باحضور هنرمندان جوان کشور برگزار می شود و از رویدادهایی است که به آینده هنر ارتباط دارد.

حمیدرضا نوربخش نیز در این جلسه گفت: جشنواره ملی موسیقی جوان از جدی ترین و معتبرترین جشنواره هاست و از مهمترین رویدادهای استعدایابی است.

در این جلسه، مدیر مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: